F&F

Buď v obraze #26: První bitcoiny byly možná utraceny za JPEG místo pizzy, Mattel odhalil Fast&Furious kolekci

V dnešním 26. přehledu začneme novinkou o Pudgy Penguins, populárním NFT projektu, který přichází s fyzickými hračkami. Dále se budeme zabývat novým standardem Etherea, ERC-6551, který zvyšuje bezpečnost a posouvá koncept NFT na vyšší úroveň. Nebude chybět novinka o studiu Yuga Labs, které sdílí nové informace o mechanikách připravované hry Legends of The Mara. Legendární výrobce hraček Mattel pak v jedné z novinek odhaluje NFT kolekci Fast & Furious s pečlivě zpracovanými digitálními modely ikonických vozů.

Pudgy Penguins přichází s vlastními fyzickými hračkami a sociální platformou Pudgy World

Pudgy Penguins je populární NFT projekt s fyzickými hračkami a virtuální platformou nazvanou Pudgy World. Fanoušci nyní mohou zakoupit fyzické tučňáky s bonusem. Každá hračka je doprovázena průkazem vlastnictví a loot-boxem s překvapením z Pudgy World. Skenováním QR kódu získají sběratelé karty s NFT vlastnostmi. Více v článku zde.

Nákup JPEGu za BTC se možná uskutečnil dříve než slavný nákup pizzy

Krypto Twitter minulý týden na chvíli vzplál, když se objevila zpráva, že první bitcoiny v reálném světě byly možná utraceny za JPEG, nikoliv za pizzu. Tweet z minulého týdne pocházel od vývojáře Udiho Wertheimera a obsahuje snímek obrazovky, který je datován 24. ledna 2010 – tedy čtyři měsíce před Bitcoin Pizza Day, kdy Laszlo Hanyecz zaplatil 10 000 BTC za dvě pizzy. Tento nákup byl zároveň považován za první nákup v reálném světě pomocí Bitcoinu. Wertheimer zveřejnil snímek obrazovky, který ukazuje uživatele Sabunir. Ten se na snímku pokouší prodat obrázek za 500 BTC. Sabunir však zmíněnou částku obdržel až za měsíc od údajného prodeje JPEGu. Je tak možné, že obrázek nikdy nebyl prodán a na adresu dostal Sabunir 500 BTC jako dar za jinou transakci.

Ubisoft přichází s novou NFT kolekcí, která potěší nejen fanoušky akční série Assassin’s Creed

Ubisoft, slavný vydavatel her zodpovědný za populární série jako Far Cry a Just Dance, se rozhodl stát předním hráčem ve světě Web3. Více v článku zde.

ERC-6551 může být „gamechanger“ pro NFT odvětví

Blockchain Etherea dal příležitost vzniknout několika standardům tokenů, kde každý z nich má jedinečné vlastnosti a využití. Zatímco ERC-U21 položil základy, ERC-6551 nejen že zvyšuje bezpečnost, ale posouvá koncept NFT na další úroveň. Dovoluje totiž každému tokenu přidělit vlastní účet smart kontraktu. Tyto tokeny se tak mohou zapojit do blockchainového ekosystému, komunikovat s dalšími chytrými kontrakty, a dokonce zastupovat entity reálného světa.

Yuga Labs sdílí nové informace o mechanikách hry Legends of The Mara

Studio Yuga Labs na Twitteru sdílelo desetidílné vlákno a blogový příspěvek od hlavního herního ředitele Spencera Tuckera o mechanikách připravované hry. Tucker na blogu vysvětlil, že strategie za hrou začíná rozhodnutími, která hráči jako sběratelé přijímají. Více v článku zde.

Mattel odhalil NFT kolekci Fast & Furious

Sérii Rychle a zběsile už více než dvě desetiletí milují filmoví nadšenci po celém světě. Nyní se tato značka vydává do světa NFT ve spolupráci se společností Mattel. Renomovaný výrobce hraček uvádí NFT kolekci, která přinese ikonická vozidla do blockchainu. Kolekce Fast & Furious představí pečlivě zpracované digitální modely slavných vozů. Od černého Dodge Chargeru Dominica Toretta po Nissan Skyline GT-R Briana O’Connera. Každý NFT token je vybaven speciálním obsahem, jako například podrobnými příběhy o pozadí vozu.

Upravená verze Axie Infinity přichází na Apple App Store

Vývojáři kryptohry Axie Infinity vydali novou verzi své hry, nazvanou Axie Infinity: Origins, pro App Store. Tato verze hry nevyžaduje, aby si uživatelé kupovali NFT (non-fungible tokeny). Hráči obdrží zdarma „startovní postavy“ bez NFT, což je odlišnost od původní verze Axie Infinity, kde si uživatelé museli NFT buď koupit, nebo pronajmout, aby mohli hrát. Více v článku zde.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..