Holky v kryptu

Komentář: České a slovenské krypto a NFT účty, které se vyplatí sledovat a proč?

Jednou z charakteristik světa kryptoměn, Web3 a NFT je, že se informace velmi rychle proměňují, což může na mnohé působit opravdu komplikovaně, či dokonce nepřehledně. Každým dnem vzniká spousta nových projektů, různé známé značky vydávají informace o svém vstupu do blockchainu, to však není ani zdaleka všechno. Jelikož je třeba neustále se v tomto oboru vzdělávat, uživatelé přirozeně vyhledávají obsah, který by jim mohl rozšířit obzory a zároveň pomoci při orientaci v tomto stále relativně novém prostoru. Jednou ze zkratek, které můžete využít, jsou různé profily na sociálních sítích, díky nimž získáte všechny důležité aktuální informace.

Vytvořili jsme proto přehled několika Slováků a Čechů, kteří působí na různých sociálních sítích. Díky nim budete mít zaručeně všechny důležité a aktuální informace. Jelikož nám je jasné, že každému z vás je blízký jiný kanál, ať už je to YouTube, Facebook, Instagram nebo Twitter, cíleně jsme vybrali lidi a profily, kteří působí na různých platformách. Díky krátkému popisu si tak můžete vybrat ty profily, které vás budou na základě sdíleného obsahu zajímat. Upozorňujeme, že se jedná o náš subjektivní výběr. V budoucnu budeme připravovat další podobné články, proto budeme rádi, když nám v komentářích poradíte další zajímavé profily, které se vyplatí sledovat kvůli aktuálním a ověřeným informacím.

Petr Mára

Petr Mára je nejznámějším zastáncem technologie blockchain v Česku. Často se tomuto tématu věnuje na svém YouTube kanálu, který původně vznikl jako technologický kanál pro nadšence produktů Apple. Petr Mára má také působivou kolekci různých NFT z nejvzácnějších kolekcí a ve videích často vysvětluje, proč si tyto NFT koupil nebo je prodal. Na svých sociálních sítích do hloubky objasňuje využitelnost nezaměnitelných tokenů a blockchainu a zároveň patří mezi zastánce Web3.

Petr Mára / Youtube.com
Petr Mára / Youtube.com

Tino Forbidden

Tino patří mezi největší průkopníky NFT v Česku a na Slovensku. Před více než půl rokem vydal svůj vlastní projekt Rumpel a dlouhodobě se věnuje rozšiřování myšlenky blockchainu v našich končinách. Má i vlastní show na Twitteru společně s NFT sběratelem @GratefulApe_Eth, kterou pravidelně sledují desítky až stovky posluchačů. V tomto formátu se věnuje různým tématům, která přímo souvisí s NFT. Tino se snaží razit myšlenku, že Web3 je budoucnost internetu, ale na druhou stranu netlačí na pilu a nesnaží se každého přesvědčovat o své pravdě. Pohled na NFT vysvětluje ze své perspektivy, ale s použitím příkladů z praxe. Mnoha může být sympatická i jeho aktivní snaha poslouchat a pochopit argumenty druhé strany. Pokud se chcete dozvědět více, právě zmiňovaný GratefulApe se ve svých tweetech často věnuje zajímavostem ze světa ekosystému Yuga Labs, jehož je součástí.

Tino Forbidden
Tino Forbidden / Twitter.com

RΞSISTANCΞ

Resistance se NFT věnuje již velmi dlouhou dobu, můžeme jej proto označit za průkopníka tohoto oboru v Česku. Aktuální informace o projektech, které si podrobně nastudoval, sdílí na svém Twitteru. Zároveň má i svůj vlastní Discord server, kde najdete početnou komunitu lidí, kteří se zaměřují na několik konkrétních projektů, ale také na trendy v NFT a zajímavosti, o kterých má smysl debatovat. Jedná se o interaktivní komunitu, která je ochotná diskutovat a zároveň vám pomoci. Resistance vede i uzavřenou komunitu, o které si můžete přečíst více v našem rozhovoru.

Resistance
Resistance / Twitter.com

Futureland

Futureland je česká Web3 vzdělávací platforma a NFT komunita, která pomáhá šířit povědomí o Web3 v České a Slovenské republice. Patří mezi největší a nejznámější NFT komunity u nás a pod svým Twitter účtem sdílí hodnotná vzdělávací vlákna. Disponuje také vlastní NFT kolekcí, pomoci níž se snaží nejen podporovat tvůrce a umělce, ale také představit nové možnosti, jak digitální umění může být hodnotné a relevantní v současném světě.

Futureland DAO
Futureland DAO / Twitter.com

Holky v Kryptu

Holky v Kryptu mají svou vlastní facebookovou stránku, ale i oficiální web. Již přibližně dva roky se velmi intenzivně věnují edukaci žen, které učí základy, ale také pokročilé technologie, které se týkají blockchainu. Mají velkou zásluhu na bourání stereotypů, které se týkají vzdělanosti žen v tomto oboru, zároveň organizují i různé události a akce, kterých se mohou zájemci zúčastnit osobně. Snaží se vysvětlovat, proč má smysl věnovat se těmto technologiím a zaměřují se i na bezpečnost. Publikují také různé články, ve kterých se věnují například investování do Bitcoinu. Jednou ze zakladatelek projektu Holky v Kryptu je i Míša, se kterou jsme vám nedávno přinesli rozhovor.  V rozhovoru nám vyprávěla o svých začátcích, vnímání NFT v České republice a poradila našim čtenářům, jak začít. Rovněž také zmínila edukativní spolek NFT Insigths, pod kterým působí a pořádá NFT události v České republice.

Holky v kryptu
Holky v kryptu / Facebook.com

KryptoDeník

Tento profil působí zejména na Instagramu a je vhodný pro každého, koho zajímají aktuality nejen ze světa kryptoměn, ale také NFT. Jeho autor Jakub zpracovává všechny informace velmi přehledně, a tak v případě, že vás zaujme nadpis, si můžete další informace přečíst přímo v popisu na sociální síti. Na své si přijdou zejména ti, kteří tráví spoustu času na Instagramu a nepoužívají například Twitter nebo nemají tolik času, aby zhlédli videa o těchto tématech. KryptoDeník aktivně informuje o novinkách, zajímavostech, ale také o důležitých technických podrobnostech a možnostech vzdělávání. Jakuba, autora tohoto profilu, zároveň můžete potkat i na našem webu, jelikož pro nás každý týden připravuje přehled důležitých aktualit.

Jakub Kryptodeník
KryptoDeník | Instagram.com

Krypto Vláďa

Krypto Vláďa má svůj vlastní YouTube kanál, na kterém se snaží veřejnost vzdělávat v oblasti kryptoměn. V rámci této platformy sdílí také rozhovory a informativní videa, ve kterých detailně hovoří o tématech zaměřených na velmi úzkou skupinu lidí. Na své si tedy přijdou i opravdoví odborníci. Oceňujeme, že se velmi podrobně věnuje tématu bezpečnosti. Zároveň se zaobírá obchodováním nejen po technické stránce, ale také po stránce emocí a risk managementu, což je velmi důležité.

Krypto Vláďa
Krypto Vláďa / Youtube.com

Zaujalo ma

Zaujalo ma je profil, který vzdělává Čechy a Slováky o ekonomických tématech, ale i kryptoměnách. Jeho videa jsou vhodná i pro začátečníky, kteří se často ptají, proč se trh vyvíjí tak, jak se vyvíjí. Dozvíte se více o makroekonomické situaci a dalších záležitostech, které souvisejí nejen s kryptoměnami, ale i akciemi. Na svém YouTube kanálu zároveň přináší různé rozhovory s lidmi z technologické oblasti, a tak se můžete dozvědět více o umělé inteligenci, letech rakety SpaceX, ale také Bitcoinu a Ethereu.

Zaujalo ma
Zaujalo ma / Youtube.com

Trader 2.0

Trader 2.0 je největším slovenským youtuberem, který se věnuje tématu financí a kryptoměn na Youtube. Jednoduchým způsobem vysvětluje různé jevy, se kterými se můžete setkat. Jakuba naleznete na všech sociálních sítích, zároveň nabízí různé formy placené spolupráce a placených služeb. Kromě toho však velmi mnoho informací sdílí zdarma, proto mohou být jeho videa dobrým způsobem, jak proniknout do světa kryptoměn.

Trader 2.0
Trader 2.0 / Youtube.com

Bonus: NFT Space CZ/SK

Na závěr nemůžeme zapomenout ani na naši ctěnou Discord skupinu, která je největším fórem svého druhu v Česku a na Slovensku. Přidejte se k více než 2 tisícům členů, kteří se každý den vzdělávají a sdílejí mezi sebou vzácné know-how, jež se týká všeho, co se pojí s Web3. Díky nám budete mít jako první přístup k různým zajímavým projektům, dozvíte se vše aktuální, a když si nebudete vědět rady, členové naší komunity vám moc rádi pomohou.

NFT Space CZ/SK Discord
NFT Space CZ/SK Discord


Komentáře na téma Komentář: České a slovenské krypto a NFT účty, které se vyplatí sledovat a proč?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..