Zdroj: x.com/Blast_L2

Buď v obraze #84: Blast rozdává miliardy, NFTs nachází využití v reálném světě

Vítejte i nejnovějšího přehledu, kde se (znovu) zaměříme na několik klíčových událostí, které ilustrují, jak se trh NFT přizpůsobuje a roste. Miliardový airdrop od Blast Foundation, kde se mezi uživatele rozdělí 17 miliard tokenů, je jen začátkem. Dále se podíváme na skutečné využití NFT v praxi, jako například festival Lampu 2024 na Bali, který integruje Web3 technologie do prodeje vstupenek, či německou platformu Swarm Markets, která nabízí NFT reprezentující fyzické zlato. Nechybí ani zprávy o nových projektech a spolupracích v NFT prostoru, které ukazují, že tato technologie zdaleka není mrtvá. Přečtěte si více a zůstaňte v obraze s nejnovějšími trendy! 

NFTs nejsou mrtvé, jen dozrávají, shodují se experti

Někteří píší nekrology pro NFT, ale ti, kteří s touto třídou aktiv přímo pracují, si dovolují nesouhlasit. Uživatelé napříč Web3 se domnívají, že trh spíše dozrává, než umírá. Jakmile opadne šílenství, NFTs najdou své místo v praktičtějších a udržitelnějších aplikacích. Anoir Houmou, zakladatel platformy RECRD (běžící na Sui), se domnívá, že myšlenka NFT jsou mrtvé je „příliš zjednodušená“, protože každá nově vznikající technologie prochází korekčními cykly. Nedávné trendy naznačují, že trh po explozivním růstu, který jsme zaznamenali v posledních několika letech, dozrává. Přecházíme do fáze, kdy je kladen důraz na udržitelnost, užitečnost v reálném světě a integraci do širších technologických ekosystémů. Což potvrzuje také Oh Thongsrinoon, marketingový ředitel společnosti Altava Group, která propojuje luxusní značky s Web3. „Stejně jako u každého cyklu, i zde existuje vrchol, a pokud pozorujeme svět NFT detailněji, zjistíme, že tokenizace reálných aktiv zdravě roste,“ vyjádřil se Thongsrinoon.

Swarm Markets spouští NFT s fyzickým zlatem v reakci na pravidla MiCA

Německá platforma Swarm Markets oznámila, že plánuje nabízet NFT, která reprezentují vlastnictví fyzického zlata uloženého v trezoru společnosti Brink’s v Londýně. Uživatelé budou moci tyto NFT vyměňovat mezi sebou na decentralizované platformě Swarm po splnění procesů KYC a AML. Spoluzakladatel Timo Lehes zdůraznil, že NFT mohou přinést unikátní transparentnost a využití likvidity z tradičních financí do DeFi. Swarm také plánuje tokenizovat další aktiva, jako jsou základní kovy a uhlíkové kredity. Více v článku zde.

Blast Foundation spouští první fázi airdropu s 17 miliardami tokenů BLAST

V minulém týdnu započal dlouho očekávaný airdrop nadace Blast Foundation, která rozděluje 17 miliard tokenů BLAST mezi své uživatele. Tato první fáze začala 26.6. v 16:00 CET. Nadace rozděluje tokeny držitelům Blast Points a Blast Gold, přičemž 3 % šly komunitě Blur. Blast také oznámil plány na další airdropy v příštích třech letech a odhalil detaily své tokenové ekonomiky. Více v článku zde.

Festival Lampu 2024: Inovace v prodeji vstupenek díky Web3 ve stylu Burning Man

Technologie Web3 byly zatím přijaty hlavně technologickými nadšenci, zatímco širší veřejnost si na jejich praktické přínosy teprve zvyká. Klíčem k překlenutí této mezery je ukázat, jak mohou být tyto technologie integrovány do každodenního života a přinášet skutečnou hodnotu. Jedním z příkladů je prodej vstupenek pomocí NFT. Tyto vstupenky jsou bezpečné, ověřitelné a unikátní digitální aktiva zůstávají uložená v blockchainu, což zvyšuje bezpečnost a možnosti interakce s fanoušky. Vstupenky NFT mohou obsahovat další výhody, jako je exkluzivní obsah či přístup do speciálních prostor, což zefektivňuje proces prodeje a zvyšuje zapojení účastníků. Festival Lampu 2024 na Bali je inspirovaný světoznámým festivalem Burning Man a navíc je příkladem reálného použití Web3 technologie. Platforma Belong zde nabídla NFT vstupenky s možností platby v kryptoměnách i tradičních měnách, což přilákalo širší publikum. Integrace Web3 peněženek a možnost platby pomocí stablecoinu USDC eliminovala potíže s měnovou směnou a jejími poplatky, což usnadnilo mezinárodní účast – právě tou je totiž Bali proslulé.

Spuštění NFT platformy „Solo Leveling: Unlimited“ bude ve spolupráci s Avalanche

Společnost OtherWorld oznámila beta spuštění nové NFT platformy „Solo Leveling: Unlimited“ na blockchainu Avalanche. Tato platforma, založená na populárním web románu a webtoonu Solo Leveling, umožňuje transakce NFT bez poplatků a slouží jako odrazový můstek pro další Web3 projekty. Hráči mohou prostřednictvím inovativního systému odměn porážet monstra a sbírat karty, přičemž odměnou jsou NFT profilové obrázky hlavního protagonisty. OtherWorld také vlastní práva na 26 populárních webtoonových IPs a K-pop IPs ve spolupráci s Cube Entertainment. Více v článku zde.

Logan Paul žaluje populárního youtubera za videa pomlouvající jeho NFT projekt CryptoZoo

Logan Paul podal 27. června žalobu proti youtuberovi Stephenu Findeisenovi, známému jako Coffeezilla, za pomluvu ohledně videí kritizujících Paulův NFT projekt CryptoZoo. Paul tvrdí, že Findeisen šířil nepravdivá tvrzení o podvodu v souvislosti s projektem, což poškodilo jeho pověst. Coffeezilla obvinil Paula z nesplnění slibů projektu a podvodu na fanoušcích. Paul, který investoval 1,5 milionu dolarů do obnovy projektu, nyní požaduje odškodnění přesahující 75 000 dolarů. Více v článku zde.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..