Zdroj: swarm.com

Swarm Markets Spouští NFT s Fyzickým Zlatem v Reakci na Pravidla MiCA

Německá platforma Swarm Markets, specializující se na tokenizaci reálných aktiv (RWA), plánuje nabízet NFT, která reprezentují vlastnictví fyzického zlata. Toto zlato bude uloženo v trezoru společnosti Brink’s v Londýně. Uživatelé budou moci tyto NFT vyměňovat mezi sebou na decentralizované platformě Swarm, a to po splnění procesů KYC a AML. Toto oznámení přichází krátce před zavedením pravidel pro stablecoiny podle nařízení EU.

Spoluzakladatel Swarm Markets, Timo Lehes, uvedl, že inovace NFT byly opomíjeny kvůli hypu posledního bull runu na kryptoměnových trzích, kdy mnozí považují NFT pouze za obrázky prodávané za miliony dolarů. Podle něj NFT nabízejí unikátní transparentnost a umožňují využití likvidity a hodnoty z tradičních financí (TradFi) v rámci decentralizovaných financí (DeFi).

Swarm hodlá rozšířit svůj univerzum aktiv na blockchainu, přičemž tokenizované zlato je pouze prvním krokem v cestě po komoditách. Lehes předpokládá, že Swarm představí další aktiva, jako jsou základní kovy a aktuálně neregulované trhy, například uhlíkové kredity.

Podle webových stránek firmy Swarm spravuje aktiva v celkové hodnotě přes 14,6 milionu dolarů. Kromě zlata nabízí platforma také tokenizované akcie veřejných společností a dluhopisy amerického státního pokladu. Swarm tvrdí, že jejich tokenizované zlato nebude podléhat nadcházejícím pravidlům MiCA, protože se tyto pravidla nevztahují na kryptoaktiva, která jsou jedinečná a nezaměnitelná s jinými kryptoaktivy, včetně digitálního umění a sběratelských předmětů.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..