Zdroj: x.com/Azuki

Buď v obraze #83: Nejvýznamnější kolekce trpí dramatickým poklesem hodnoty, Azuki najímá hollywoodského veterána

Svět NFT zažívá bouřlivé časy. Významné kolekce, které ještě nedávno zaznamenávaly neuvěřitelné hodnoty, se nyní potýkají s dramatickým poklesem. Mezi nejvíce zasažené patří legendární Cryptopunks a Bored Ape Yacht Club, jejichž hodnota výrazně klesla během posledních tří měsíců. Další novinky zahrnují spolupráci Doodles s Coinbase, příchod nové verze populární hry Škoda Bike Planet na Robloxu, a inovativní využití NFT Vatikánskou knihovnou pro ochranu historických rukopisů. Zajímavým krokem je také rozhodnutí Konami využít blockchain Avalanche pro svou platformu Resella. Nakonec se zaměříme na Azuki, která posílila své řady o zkušeného manažera ze zábavního průmyslu, Steva Chunga. Ponořte se do nejnovějších zpráv a zůstaňte v obraze!

Nejslavnější kolekce zaznamenaly výrazné poklesy

Na základě statistik za poslední tři měsíce zaznamenaly blue-chip NFT kolekce Cryptopunks a Bored Ape Yacht Club (BAYC) znatelný pokles hodnoty. Dne 17. března 2024 byla minimální hodnota mince Cryptopunks přibližně 49 etherů, ale o 90 dní později klesla na 25,45 etheru. Hodnota BAYC klesla z 13,29 etheru na 8,89 etheru, tedy o 33,1 %. Podobně je na tom i druhá nejslavnější kolekce z dílny Yuga Labs – Mutant Ape Yacht Club, která se dá pořídit dokonce už za 1,5 etheru. Další NFT kolekce také zaznamenaly poklesy: Pudgy Penguins o 20,5 % a Azuki z 3,64 etheru na 3,05 etheru. Naopak Milady Maker zvýšila hodnotu z 2,04 etheru na 4,73 etheru. NFT na jiných blockchainech také klesaly, například bitcoinové Nodemonkes z 0,7374 BTC na 0,19 BTC.

Doodles spojují síly s Coinbase

Doodles, populární NFT projekt, migruje na blockchain BASE podporovaný Coinbase. Tento krok má zlepšit uživatelskou zkušenost a zvýšit přístupnost. Platforma „Stoodio“ se přesune z Flow na Base, což přinese rychlejší a levnější transakce. Původní kolekce Doodles zůstane na Ethereu, ale nové doplňky a přizpůsobení budou na Base. CEO Julian Holguin zdůrazňuje zaměření na bohaté zážitky pro komunitu. Více v článku zde.

Připravte se na zábavu s novým pokračováním Škoda Bike Planet!

Populární hra na Robloxu, Škoda Bike Planet, přichází v červnu s pokračováním. Nová verze, Škoda Bike Planet Season 2, nabízí 60 úrovní zaměřených na výuku cyklistické bezpečnosti a pravidel. Hra využívá OBBY režim, kde se hráči pohybují ve světě plném dopravních značek a situací. Dostupná globálně v angličtině, slibuje zábavné učení a mnoho odměn za dokončené úrovně a denní návraty. Více v článku zde.

Vatikánská knihovna využívá NFT k ochraně sbírky rukopisů

Vatikánská knihovna ve spolupráci se společností NTT DATA Italia představila novou iniciativu na ochranu své rozsáhlé sbírky rukopisů s využitím technologie blockchain. Díla bude distribuovat dárcům a uživatelům sociálních médií v Itálii. Společnost NTT DATA Italia začala spolupracovat s Vatikánskou knihovnou již v roce 2014 a to díky projektu na ochranu jejích historických dokumentů s využitím služby digitálního archivu AMLAD, která zahrnuje více než 2 miliony aktiv. Don Mauro Mantovani, prefekt Vatikánské knihovny, se podělil o jeho vizi budoucích aplikací – jako například prohlížení historických aktiv prostřednictvím rozšířené reality. Ludovico Diaz, generální ředitel NTT DATA Italia, pak zdůraznil cíl zpřístupnit kulturní dědictví Vatikánské knihovny. „Budeme pokračovat v práci na zachování a šíření kulturního dědictví a propojení institucí s uživateli z celého světa. Rozšíříme využití blockchainu i do vzdělávání a zábavy,“ uvedl podle tiskové zprávy.

Platforma Resella od Konami využije výhody blockchainu Avalanche

Japonský herní gigant Konami zvolil blockchain Avalanche pro svou platformu Resella NFT. Platforma umožní snadné navrhování, vydávání a obchodování NFT. Konami uvedla, že Resella přinese nové sociální zážitky v ekosystému Web3, například NFT z her mohou sloužit jako vstupenky na události nebo odemykat exkluzivní obsah ve hře. Více v článku zde.

Azuki posiluje vlastní řady a najímá zkušeného hollywoodského veterána

NFT značka Azuki najala Steva Chunga, zkušeného manažera zábavního průmyslu, jako provozního ředitele. Chung bude rozvíjet fanouškovskou základnu a příjmy Azuki, která se zaměřuje na anime téma a nové Web3 inovace. Předtím působil Chung ve firmách jako CJ ENM Entertainment a Fox Corporation. Více v článku zde.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..