Buď v obraze #67: NodeMonke stojí skoro milion korun, Magic Eden nyní podporuje i Ethereum

Vítejte u našeho 67. přehledu, který pravidelně přináší novinky z Web3 světa a digitálního umění. VanEck spustil vlastní NFT tržiště s názvem SegMint, zatímco Magic Eden a Yuga Labs představili nové NFT tržiště na Ethereu. Tržiště Magic Eden dosáhlo vrcholu s transakcemi v hodnotě přes 100 milionů dolarů, a zájem o bitcoinová NFT roste s cenou Bitcoinu. Karetní NFT hra Parallel se otevřela veřejnosti, přinášejíc nové herní zážitky pro nejen nadšence PC her. Sledujte náš přehled pro další aktuality níže!

VanEck spustil vlastní NFT tržiště

Globální správce aktiv VanEck zavedl platformu pro správu digitálních aktiv a NFT tržiště s cílem usnadnit sdílení vlastnictví a přístup k vlastním aktivům. Platforma s názvem SegMint využívá model nazvaný „Lock & Key“, který uživatelům bezpečně umožňuje sdílet přístup k aktivu a zároveň si nad ním ponechat kontrolu. Myšlenka modelu „Lock & Key“ spočívá v tom, že uživatel může vydávat klíče k bezpečnému trezoru. „Představte si, že máte zabezpečený trezor, kam můžete uložit svá digitální aktiva, a pak bez námahy vydávat klíče ostatním, čímž jim poskytnete sdílené vlastnictví, aniž by byla ohrožena bezpečnost aktiv,“ vysvětlila společnost. VanEck je tradiční finanční institucí, která je nicméně velmi aktivní v oblasti kryptoměn. V květnu 2022 tato téměř 70 let stará firma uvedla na trh svou první kolekci NFT. Začátkem letošního roku se stala jedním z deseti emitentů spotového bitcoinového fondu obchodovaného na burze (ETF), který od té doby zaznamenal obrovskou poptávku investorů.

Magic Eden spustil dlouho očekávané NFT tržiště na Ethereu

Magic Eden a Yuga Labs společně spustili nové tržiště pro NFT na Ethereum, které respektuje autorské poplatky. Tato aliance s dalšími projekty Web3 má za cíl zdůraznit důležitost odměňování tvůrců v ekosystému NFT. Nové tržiště nabízí uživatelům přístup k různým NFT kolekcím a věrnostní program, který odměňuje aktivní uživatele. K oslavě spuštění vytvořili společně pamětní NFT umělecké dílo. Tento krok podtrhuje závazek podpory tvůrců a inkluzivního digitálního prostředí pro sběratele NFT. Více v článku zde.

Bitcoinové NFT mají za sebou svůj nejlepší měsíc na tržišti MagicEden

Tržiště Magic Eden dosáhlo tento měsíc vrcholu, když jeho uživatelé uskutečnili transakce v objemu přes 100 milionů dolarů. Dva miliony dolarů v poplatcích zaplacených za nákup a prodej Bitcoin NFTs na Magic Eden se stalo novou rekordní úrovní dosaženou na platformě.  Prodeje digitální aktiv nicméně zatím nepřekonaly hodnoty stanovené v prosinci loňského roku. Tržiště Magic Eden v oblasti bitcoinových NFT zaznamenalo od září 2023, kdy se bitcoiny (BTC) obchodovaly za přibližně 25 000 dolarů, vzestupný trend v objemech, poplatcích, nákupech i prodejích. Od té doby hodnota 1 BTC vzrostla o více než 150 % a poprvé od prosince 2021 se obchoduje nad 60.000 USD.

S cenou Bitcoinu roste i zájem o Ordinals, floor price NodeMonkes se blíží milionu korun

Cena Bitcoinu stoupá a s ní i zájem o Ordinals, NFT na Bitcoinu. Oblíbené kolekce na Magic Eden zahrnují NodeMonkes, Quantum Cats a Bitcoin Puppets. Magic Eden nedávno spustil program věrnostních odměn nazvaný „diamanty“. Zájem o Ordinals roste v souvislosti s růstem ceny Bitcoinu nad 60 000 dolarů, podpořeným schválením spotových BTC ETF a blížícím se halvingem Bitcoinu. Od svého vzniku vyvolaly Ordinals vlnu kontroverzí a přilákaly mnoho nových projektů a protokolů. Více v článku zde.

Dlouho očekávaná karetní hra Parallel se otevřela veřejnosti

Karetní NFT hra Parallel, založená na Ethereu, nedávno přešla do fáze otevřené betaverze a zaslala pozvánky herním nadšencům po celém světě. Tato sci-fi karetní hra, která byla dříve přístupná pouze v uzavřené betaverzi, slibuje, že zapojí širší publikum a otevře tak svůj titul široké (PC) veřejnosti. Hra, která spojuje vesmírnou tématiku a klasické kouzlo karetních her, jako jsou „Hearthstone a Magic: The Gathering“, si zvolila jako svůj domov druhou vrstvu Etherea od Coinbase, tedy blockhain zvaný Base. Po čtvrtečním startu otevřené bety spustil Parallel v pátek 1. března novou sezónu herního obsahu, včetně prémiového battle passu, který si hráči mohou volitelně zakoupit a odemknout si tak novou herní kartu a další výhody.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..