S cenou Bitcoinu roste i zájem o Ordinals, floor price NodeMonkes se blíží milionu korun

Cena Bitcoinu stoupá, a zároveň tak dochází i ke zvyšujícímu se zájmu po Ordinals, NFTs na Bitcoinu. Prodeje přesáhly 19,7 milionu dolarů za jeden den, jak uvádí CryptoSlam. Přestože tento nárůst z denních objemů 5-6 milionů dolarů na začátku měsíce je výrazný, stále zaostává za prosincovým vrcholem 85 milionů dolarů.

V popředí stojí Magic Eden udržující se jako hlavní tržiště pro Ordinals. To nedávno představilo nový program odměn zvaný „diamanty“ pro zvýšení loajality obchodníků.

Mezi populární kolekce na Magic Eden patří NodeMonkes (0,65 BTC = ~945 000 Kč), Quantum Cats (0,28 BTC = ~400 000 Kč) a Bitcoin Puppets (0,2 BTC = 300 000 Kč). Zvýšený zájem o Ordinals přichází v době, kdy cena Bitcoinu vystřelila z 51 000 dolarů nad magickou hranici 60 000 dolarů, což bylo podpořeno nadšením z nedávného schválení spotových BTC ETF a blížícího se halvingu, který sníží odměny těžařům na polovinu. Scott Norris, těžař Bitcoinu, však vidí v Ordinals příležitost pro zvýšení transakčních poplatků, což by podle něj mělo těžařům přinést výhody, zejména s blížícím se halvingem Bitcoinu.

Ordinals od svého vzniku v loňském roce vyvolaly vlnu kontroverzí nejen ze strany silných podpůrců Bitcoinu. Zaznamenaly také vysoké množství nových projektů a protokolů, které tuto oblast rozšiřují.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..