Buď v obraze #43: Phishingový útok na zakladatele Etherea, Milan Fashion Week využije NFT technologii

Milánský týden módy, pojem sám o sobě, se ponořil také do světa Web3. Zatímco významné osobnosti „tradičního showbyznysu“ v uplynulém týdnu čelily regulatorním tlakům. Hackeři neztrácejí čas a věnují svou pozornost největším jménům v krypto prostoru. A uprostřed všeho některé projekty vznikají, zatímco jiné končí. O tom všem a mnohem více v našem 43. týdenním přehledu.

Diesel umožní přístup na Milan Fashion Week i za využití NFT technologie

Milan Fashion Week spolupracuje s platformou Public Pressure na představení NFT kolekce Metamorph. Držitelé těchto NFT získají exkluzivní přístup k módní přehlídce a možnost nákupu limitovaných hodinek Metamorph. Více v článku zde.

Plány na NFT restauraci v San Franciscu byly „uloženy k ledu“

Výstavba restaurace a soukromého salónku pro členy NFT komunity Sho Club se neuskuteční. Obě místa měla být vybodována v Salesforce Parku a měla nést názvy „Sho Restaurant a „Sho Club Sky Lounge“. Druhý jmenovaný podnik měl být přístupný pouze držitelům uvedeného NFT. Podle generálního ředitele společnosti Sho Group, Joshua Sigela, nebylo možné vyřešit mnoho problémů, kterým výstavba čelila. Většina z nich se týkala budoucnosti San Francisca a jeho rostoucích nákladů na výstavbu restaurace, které nakonec ještě více umocnily makroekonomické faktory. Sho Group údajně vrátila peníze všem držitelům NFT.

Mila Kunis a Ashton Kutcher dostali pokutu od SEC kvůli Stoner Cats NFT

Mila Kunis a Ashton Kutcher mají potíže s SEC kvůli projektu NFT Stoner Cats. Projekt bude pokutován 1 milionem dolarů a všechny NFT budou zničeny. Tento případ nastoluje otázky o regulaci NFT. Více v článku zde.

Phishingový útok na zakladatele Etherea, oběti přišly o statisíce dolarů

Hackeři, kteří převzali kontrolu nad twitterovým (X) účtem zakladetele Etherea, Vitalika Buterina, ukradli aktiva v hodnotě více než 691 000 dolarů. Prostřednictvím Vitalikova účtu byl totiž zveřejněn phishingový odkaz, který dokázal získat kontrolu nad kryptoměnovou peněženkou oběti, která na daný link klikla. Naprostá většina zmíněné hodnoty byla odcizena v podobě NFT tokenů. Tento incident například zasáhl vývojáře Etherea Boka Khoo, známého spíše jako Bokky Poobah na X. Právě ten přišel o několik vzácných CryptoPunk NFT.

Majitelé Nouns NFT mohou díky forku a členství v novém DAO instantně odprodat své Nouns NFT

Držitelé NFT z kolekce Ethereum Nouns provedli návrh na rozdělení projektu, přičemž přes 56% z nich podpořilo tento krok. Z pokladny projektu bylo kolektivně vybráno ETH v hodnotě 27 milionů dolarů, které byly přesunuty do nového DAO. Nový systém umožňuje členům odprodat své NFT za 35,5 ETH. Tento krok ukazuje rostoucí nejistotu v modelu Nouns DAO. Více v článku zde.

Animoca plánuje vyvinout digitální ID a bodový systém pro Web3

Společnost Animoca Brands, která se zabývá (web3) hrami, oznámila v uplynulém týdnu uzavření kola financování, které má urychlit vývoj její platformy Mocaverse. Animoca získala 20 milionů dolarů ve snaze posunout svůj cíl vybudovat právě uvedenou platformu. Moca ID, které bude mít podobu NFT, umožní uživatelům vytvářet digitální identitu, získávat „reputaci“ a nebo také disponovat s věrnostní body. ID bude také sloužit k přístupu do širšího ekosystému zahrnujícího více než 450 společností v portfoliu společnosti Animoca.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..