Stoner Cats SEC

Mila Kunis a Ashton Kutcher dostali pokutu od SEC kvůli Stoner Cats NFT

Hollywoodský pár Mila Kunis a Ashton Kutcher čelí problémům s americkou Komisí pro cenné papíry a burzu (SEC), která označila jejich projekt NFT Stoner Cats za nezaregistrované cenné papíry. Společnost, která stojí za tímto projektem, souhlasila s pokutou 1 milionu dolarů a zničením všech držených NFT.

Projekt Stoner Cats byl zaměřen na financování animovaného internetového seriálu. NFT byly prodávány za zhruba 800 dolarů a umožňovaly majitelům sledovat tento seriál. V rámci obsazení seriálu byly známé osobnosti jako Jane Fonda, Chris Rock, Seth MacFarlane a dokonce i spoluzakladatel Ethereum, Vitalik Buterin. Prostředky získané z prodeje NFT byly použity na platby hlasovému obsazení a dalším lidem spojeným s produkcí. Kromě toho společnost obdržela 2,5% royalties z každého druhotného prodeje těchto NFT, což podle SEC vytvářelo pobídky pro podporu nákupu a prodeje na sekundárním trhu.

Celkově bylo prodáno více než 10 000 těchto NFT během 35 minut, a získané prostředky ve výši 8 milionů dolarů byly použity na financování animovaného seriálu. Výrok SEC však může mít širší důsledky pro odvětví NFT, protože nastoluje otázku, zda všechny NFT spadají do jurisdikce této regulační agentury.

Kromě pokuty 1 milionu dolarů bude vytvořen také „Fair Fund“ za účelem náhrady poškozeným investorům. Akce SEC následuje po loňském případu s Kim Kardashian, která dosáhla dohody v hodnotě 1,26 milionu dolarů za nedostatečné zveřejnění informací o placené propagaci krypto aktiva.

To, co dělá tento případ ještě složitějším, je otázka týkající se royalties. Mnoho NFT projektů, včetně Stoner Cats, zahrnuje royalties, což je věc, která přitahuje umělce k NFT. SEC však nevyslovila jasné směrnice týkající se toho, které druhy royalties by mohly být považovány za porušení zákonů o cenných papírech.

Tento případ ukazuje, že regulace v oblasti NFT jsou stále nejasné a potřebují další vyjasnění, jak zdůraznili i komisaři SEC Hester Peirce a Mark Uyeda. Spolu s rozrůstajícím se odvětvím NFT tedy můžeme očekávat i narůstající regulaci a právní výzvy.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..