Buď v obraze #40: Snoop Dogg nabízí BAYC tenisky, bývalý manažer OpenSea půjde do vězení

Uplynulý týden začal novinkou o zániku NFT platformy Recur, a to navzdory značné investici. Singapurská banka DBS odhalila svůj kreativní způsob, jak upozornit na problém plýtvání potravinami, a to ve světě The Sandbox metaverse. Snoop Dogg pokračuje ve své BAYC cestě s novým teniskovým partnerstvím. A zatímco insider trading nenechává ani svět NFT netčený, některé společnosti, jako Shopify, se dále ponořují do krypto sféry s novými integračními řešeními. Pojďme se ponořit do detailů 40. týdenního přehledu níže.

NFT platforma Recur končí navzdory investici 50 milionů dolarů

Startup v oblasti NFT, Recur, ukončil svou Web3 platformu navzdory spolupráci se značkami jako Hello Kitty a investici 50 milionů dolarů. Založený v roce 2021, Recur rychle představil inovace v NFT prostoru, ale čelil poklesu zájmu a různým výzvám. Přestože měl silnou podporu v krypto komunitě, jeho uzavření ukazuje na nejistotu v krypto odvětví. Více v článku zde.

Největší singapurská banka chystá vlastní obsah v The Sandbox

Banka DBS představila svůj herní zážitek DBS Betterworld, který plánuje spustit v metaverzu The SandBox. Cílem je upozornit na celosvětové plýtvání potravinami. Do metaverse hry vybrala banka pět hongkongských a singapurských organizací podporovaných Nadací DBS za jejich dopad na plýtvání potravinami. Mezi jejich aktivity patří využívání přebytečného chleba k vaření piva, prodej potravin s blížícím se datem spotřeby a využívání městských oblastí k zemědělství. Každá z těchto organizací je představena jako herní výzva ve hře The Sandbox. Čeká se jen na to, až platforma spustí svou čtvrtou sezónu Alfa.

Pokles poptávky po NFTs na Bitcoinu pokračuje, úbytek volume a transakcí je obrovský

DappRadar zaznamenal pokles objemu prodejů Ordinals, NFTs na Bitcoin blockchainu, z 452 milionů dolarů v květnu na 3 miliony dolarů ke dni 14. srpna. Přestože byla poptávka po Ordinals v druhém čtvrtletí silná, DappRadar uvádí, že je potřeba více času k určení, zda se jedná o dočasný trend. Více v článku zde.

Ordinals stále dominují většině bitcoinových transakcí

Ordinals stále i přes pokles poptávky zaujímají většinu bitcoinových transakcí.  Děje se tak i přes náznaky, že humbuk okolo btc NFT již odezněl. Jedním z těchto náznaků je například zpráva DappRadaru (viz předchozí novinka). Vývojář „Leonidas“ upozornil, že dne 21. srpna proběhlo na bitcoinu 530 788 transakcí, přičemž 450 785 z nich se týkalo Ordinals. „Uprostřed toho, jak všichni tvrdili, že ‚Ordinals jsou mrtvé‘, doslova představovaly 84,9 % aktivity na Bitcoinu,“ řekl.

Shopify a Solana Pay přinášejí platební řešení s USDC

Solana Pay byl integrován s platformou Shopify, umožňující obchodům nabízet platby pomocí stablecoinu USDC. Toto rozšíření přichází poté, co Shopify již dříve integroval jiné krypto platební aplikace. Více v článku zde.

Snoop Dogg vydává už i BAYC tenisky

Přestože hodnota kolekce Bored Ape Yacht Club klesá, možná její největší podporovatel stále jede plnou parou vpřed. Je jím právě Snoop Dogg, který se v minulém týdnu spojil s obuvnickou firmou Sketchers, aby přinesl svou opici na novou řadu tenisek. Jeho opice, tzv. Dr. Bombay získá vlastní verzi tenisky Uno od Sketchers. Není to poprvé, co Dr. Bombay propůjčil svou image konkrétnímu výrobku. Již v červenci Snoop uvedl na trh zmrzlinu se značkou Dr. Bombay, která se dostala na pulty 3 500 obchodů Walmart po celých Spojených státech. Před necelým rokem navíc představila jeho postava BAYC zajímavou cukrárnu, která se nachází v centru Los Angeles.

Bývalý manažer OpenSea si odpyká svůj trest ve vězení a zaplatí tučnou pokutu

Bývalý produktový manažer OpenSea, Nathaniel Chastain, byl odsouzen k tříměsíčnímu vězení za insider trading s NFTs. Chastain zneužil interní informace pro osobní zisk. Jeho pokuta činí 50 000 dolarů. Více v článku zde.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..