Solana Shopify

Shopify a Solana Pay přinášejí platební řešení s USDC

Oblast kryptoměn nabízí další vzrušující novinku. Solana Pay, decentralizovaný platební protokol vyvinutý společností Solana Labs, byl nyní integrován s populární e-commerce platformou Shopify. To znamená, že miliony obchodů na Shopify mohou nyní svým zákazníkům nabídnout Solana Pay jako možnost platby.

Hlavním lákadlem integrace je USDC, druhý největší stablecoin s tržní kapitalizací 25,9 miliardy dolarů. „Volba USDC nebyla náhodná,“ řekl Josh Fried z Solana Labs. Mnoho obchodníků je pravděpodobně ochotnější přijmout něco, co je tak těsně spojeno s dolarem, zejména proto, že USDC je více regulováno než mnoho jiných altcoinů. Navíc lidé jsou již zvyklí na digitální transakce v dolarech. Solana však zvažuje v budoucnu přidání dalších kryptoměn, jako je SOL a BONK.

Shopify má podle svého webu podíl 10% na celkovém americkém e-commerce a zprostředkovává obchodní aktivity v hodnotě 444 miliard dolarů po celém světě. Ekosystém Solana má více než 11,5 milionu aktivních účtů a Solana Pay byl přijat velkými kryptoměnovými jmény jako Circle a Phantom, stejně jako platebními procesory jako Checkout.com a Citcon.

Mnoho lidí věří, že nejlepší aplikace pro kryptoměnu dosud nebyla objevena. Ale jak Fried zdůraznil, jsou to právě platby. Oproti běžným platebním kartám, které si účtují poplatky v rozmezí 1,5 % až 3,5 % za transakci, je možnost platby pomocí Solana Pay téměř bez poplatků. V průměru stojí transakce v blockchainu Solana pouze 0,00025 dolaru.

Tato integrace navíc umožní obchodníkům vytvářet věrnostní programy s minimálním vývojem. Může to být tak jednoduché jako spuštění věrnostních tokenů NFT, které se objeví, když spotřebitel zaplatí a vrátí se, aby něco znovu koupil pomocí Solana Pay. Obchod jim může dát slevu.

Několik týmů a značek zaměřených na kryptoměny, jako jsou Helius, Mad Lads a MonkeDAO, již souhlasilo s integrací Solana Pay do svých e-shopů na Shopify.

Ačkoli je Solana rychlejší a levnější layer-1 blockchain než Bitcoin a Ethereum, byla v minulosti známá problémy s výpadky. Nicméně síť nezaznamenala žádné výpadky od února.

Konečně je třeba zdůraznit, že Shopify není nováčkem v oblasti krypto platebních možností. Shopify integroval již jiné platební aplikace jako Coinbase Commerce, Strike, Crypto.com a BitPay.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..