Bývalý manažer OpenSea si odpyká svůj trest ve vězení a zaplatí tučnou pokutu

Federální soudce odsoudil bývalého produktového manažera OpenSea, Nathaniela Chastaina, k tříměsíčnímu vězení za internetový podvod a praní špinavých peněz spojených s insider tradingem na platformě OpenSea. O jeho odsouzení jsme vás informovali v jednom z květnových článků.

V oznámení ze 22. srpna uvedl státní zástupce Damian Williams, že Chastain byl odsouzen k tříměsíčnímu pobytu ve vězení, tříměsíčnímu domácímu vězení a tříletému dozoru na svobodě. K tomu byl přidán rozkaz zaplatit pokutu ve výši 50 000 dolarů a odevzdat nezákonně získané ETH, které nabyl během obchodování NFTs ve spojení s insider tradingem.

Chastain byl obviněn z využití interních informací ve své pozici v OpenSea k získání zisku z obchodování s NFTs. Jako produktový manažer měl pravomoc vybrat, které NFT budou zveřejněny na webu OpenSea. Díky tomu měl možnost, zakoupit NFTs před jejich zveřejněním, přičemž zveřejnění na této platformě obvykle vyvolalo navýšení cen nakoupených NFTs z dané kolekce.

Rozhodnutí z 22. srpna od soudce Jesseho Furmana uvádí, že soud bude zvažovat, zda má Chastain odevzdat ETH nabyté během insider tradingu nebo jejich ekvivalentní hodnotu v amerických dolarech. Toto odsouzení pravděpodobně představuje finální uzavření případu, který začal obviněním a zatčením Chastaina americkými úřady v červnu 2022. Do vězení by Chastain měl nastoupit již 2. listopadu tohoto roku.

Není to však jediný případ tohoto typu. V květnu tohoto roku byl bývalý produktový manažer Coinbase, Ishan Wahi, odsouzen na dva roky vězení za insider trading, přičemž obviněni byli i jeho bratr Nikhil a společník Sameer Ramani. Nikhil se v září 2022 přiznal a dostal trest 10 měsíců vězení, Ramani je stále na svobodě.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..