OpenSea

Bývalý manažer OpenSea odsouzen za NFT insider trading

Bývalý produktový manažer společnosti OpenSea, tržiště pro nezaměnitelné tokeny (NFT), byl ve středu odsouzen za podvody a praní špinavých peněz za to, že využíval vnitřní znalosti o tom, která NFT budou propagována na jeho domovská stránce k vlastnímu obchodování.

Nathaniel Chastain byl obviněn z nákupu NFT, které se rozhodl uvést na webu OpenSea, a krátce poté je prodal, aby vydělal více než 50 000 dolarů, což federální žalobci na Manhattanu popsali jako první případ insider tradingu zahrnující digitální aktiva.

„Zneužil svého postavení na OpenSea, aby se obohatil, a lhal, aby zakryl stopy,“ řekl v pondělí v závěrečné řeči žalobce Thomas Burnett.

Obvinění proti Chastainovi, oznámená loni v červnu, byla první ze série vysoce sledovaných případů souvisejících s digitálními aktivy, které loni zahájila kancelář amerického prokurátora na Manhattanu.

Chastain vinu odmítl. Jeho právníci tvrdili, že OpenSea nepovažovala znalosti o tom, jaké NFT budou uvedeny na její domovské stránce za důvěrné informace, když Chastain ve společnosti pracoval.

Prokurátorka Allison Nicholsová uvedla, že Chastain použil anonymní účty OpenSea k nezákonným obchodům, čímž ukázal, že věděl, že to, co dělá, je špatné.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..