Buď v obraze #38: NFT trader získal trikem 800 ETH, Coinbase nabízí $50 skoro zadarmo

Vítejte opět u nejnovějšího přehledu! FC Barcelona nás ohromuje spojením s Web3 v projektu Barça Vision. Hanwe Chang dokázal oklamat bota a přišel si tím na 800 ETH. Burza Coinbase láká na 50 $ v kryptoměnách za splnění úkolů a debutovala s blockchainem Base. PayPal nám představil stable coin PYUSD. Gala Games a projekt y00ts migrovali NFTs na nové blockchainy. A v neposlední řadě DeGods oznámili Season III svých NFTs.

PayPal představil vlastní stablecoin vázaný na USD

PayPal představil nový stablecoin PYUSD, plně krytý americkými dolary, umožňující převody, platby a směnu kryptoměn. Má spojit tradiční měny s digitálním světem web3 na blockchainu Ethereum. Více v článku zde.

FC Barcelona získala 120 milionu euro na její Web3 iniciativu

Španělský fotbalový klub získal od společnosti Libero Football Finance AG a Nipa Capital B.V. investici 120 milionů eur na svou Web3 iniciativu – Barça Vision. Což bude specializovaná platforma, na kterou klub umístí veškerý svůj digitální obsah týkající se Web3, NFT, metaverza a blockchainu. FC Barcelona není ve Web3 světě žádným nováčkem. Již v červenci 2022 klub prodal své první NFT s názvem „Masterpiece #1 In a Way“ na aukci Sotheby’s v New Yorku za 693 tisíc dolarů. V květnu letošního roku pak FC Barcelona vydala svou první kolekci „Unleash Your Passion“ obsahující 3 000 kusů NFT s motivy zvířat, které mají přispět k odstranění 35 000 kilogramů plastů z naší planety.

Gala Games přenáší NFT na GalaChain a navazuje partnerství s Elixir Games

Gala Games přesunula NFT herní předměty z Ethereum na vlastní blockchain GalaChain, kvůli nižším poplatkům. Nové „NFT Mystery Boxy“ nabízejí hráčům vzácné herní předměty. Spolupráce s Elixir Games pak přináší populární tituly na platformu. Více v článku zde.

NFT trader oklamal bota a získal tím 800 ETH

YouTuber a obchodník s NFT, Hanwe Chang, uvedl, že získal 800 ETH (v hodnotě 1.5 mil. dolarů) tím, že oklamal bota konkurenčního tradera. Change ve tweetu uvedl, že si všiml bota, který kopíruje jeho nabídky na tržišti Blur a rozhodl se ho „podvést“. Z oddělené anonymní peněženky Chang nakoupil několik NFTs Azuki a ze své veřejně známé peněženky hanwe.eth učinil nadsazené nabídky. Jakmile bot automaticky zkopíroval nabídku, Chang ji ze své anonymní peněženky přijal. NFTs tak mohl prodat s výraznou marží. Majitel bota, známý jako elizab.eth reagoval na příspěvek s tvrzením, že prostředky byly odcizeny a nabídl 10 % odměnu, pokud budou vráceny. Changův krok vyvolal rozsáhlé diskuze o jeho legálnosti.

NFT kolekci y00ts čeká další migrace

Projekt y00ts od DeLabs migroval z Solany na Polygon díky grantu 3 miliony dolarů od Polygon Labs. Teď přechází na Ethereum, aby se sjednotily obě kolekce. DeLabs tak plánuje vrátit grant Polygon Labs. Více v článku zde.

Coinbase spouští vlastní blockchain Base a rozdává 50 $ v kryptoměnách

Největší americká krypto burza tvrdí, že její blockchain je první, který spustila veřejně obchodovaná společnost. Nová síť Base je technicky vzato blockchain druhé vrstvy etherea – L2, který využívá technologie z „konkurenční“ sítě Optimism. Onchain Summer, které začalo v minulém týdnu spuštěním mainnetu Base, je sérií Web3 iniciativ v oblasti umění, her a hudby. Do konce srpna bude více než 50 značek, včetně Coca-Coly a Friends with Benefits nabízet k mintu NFT kolekce na platformě Coinbase. V rámci Onchain Summer je také možné získat 50 $ za splnění jednoduchých úkolů v aplikaci Coinbase Wallet.

DeGods představili plány pro Season III

DeGods odhalili plány na „Season III“ svých NFT, zahrnující zjednodušení stylu a nové varianty. „Aktualizace“ stojí 333 DUST a reakce jsou smíšené. Projekt v minulosti migroval ze Solany na Ethereum. Více v článku zde.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..