Buď v obraze #36: Snoop Dogg prodává BAYC zmrzlinu, CyberKongz mají novou kolekci

Vítejte u přehledu #36! V uplynulém týdnu slavný výrobce motocyklů, Ducati, spustil svůj první NFT projekt na platformě XRP Ledger. CyberKongz pak vydávají novou NFT kolekci Genkai. Amazon rozšiřuje své blockchainové nástroje, aby umožnil usnadnění vývoje softwaru. Snoop Dogg nedávno začal prodávat zmrzlinu inspirovanou jeho NFT postavou z Bored Ape Yacht Club v prodejnách Walmartu. A na závěr, NFT díla 99leté umělkyně Veri Molnár se vyprodala během hodiny na aukci Sotheby’s!

Ducati spouští svůj první NFT projekt na XRP

Slavný výrobce motocyklů oznámil uvedení na trh své první NFT kolekci a přidal informaci, že kolekce je umístěna na platformě XRP Ledger. Partnerství Ducati a Ripple bylo poprvé oznámeno již v červenci 2022, ale spuštění se až do dnešního dne odkládalo. Není oficiálně známo, zda spuštění nějak souvisí s vítězstvím v kauze Ripple. Uživatelé, kteří získají NFT z první kolekce, budou mít také přístup k dalším plánovaným projektům.

CyberKongz vydali novou NFT kolekci

 CyberKongz oznamuje migraci své blockchainové hry z Polygonu na Ronin blockchain a zároveň spouští novou NFT kolekci Genkai. Celkem je k dispozici 20 000 NFTs, rozdělených mezi Ethereum a Ronin blockchainy. Mintování začalo 27. července za cenu 0,25 ETH za kus. Majitelé CyberKongz a Mystic Axie NFTs obdrží Genkai airdrop zdarma. Více v článku zde.

Amazon rozšiřuje své blockchainové nástroje

Společnost Amazon Web Services (AWS) v rámci posílení svých aktivit v oblasti Web3 oznámila zavedení dvou nových nástrojů „Access“ a „Query“ do své platformy Amazon Managed Blockchain (AMB). AMB Access nabízí vývojářům bezserverový přístup k blockchainovým systémům a AMB Query zase umožňuje přístup k blockchainovým datům prostřednictvím API. Jako největší cloudová platforma na světě chce AWS těmito novinkami usnadnit vývoj softwaru založeného na blockchainu a Web3. Nejnovější počin Amazonu je součástí širšího vstupu společnosti do Web3, přičemž se proslýchá, že společnost plánuje ještě letos spustit vlastní tržiště NFT.

Binance spustila AI NFT generátor Bixel

Binance spouští svůj AI NFT generátor nazvaný „Bixel“. Tento nástroj umožňuje uživatelům vytvářet unikátní digitální umění pro svět NFT, avšak vyžaduje splnění procesu „Know Your Customer“ (KYC). Více v článku zde.

Snoop Dogg prodává Bored Ape zmrzlinu v prodejnách Walmartu

NFT postava Dr. Bombay, součást Snoop Doggova portfolia z kolekce Bored Ape Yacht Club (BAYC), se stala stěžejním prvkem jeho online i offline interakcí. Tato NFT postava nyní přebírá fyzický svět prostřednictvím vlastní značky zmrzliny. Snoop Dogg ve spoluprací se společností Happi Co., výrobcem spotřebního zboží, proměnil svou digitální postavu ve zmrzlinu s názvem „Dr. Bombay“. Tato značka tak úspěšně spojuje digitální a fyzický svět, což dokazuje její brzká dostupnost na regálech 3 500 poboček Walmart. Tímto způsobem Snoop Dogg využívá NFT technologii pro překlenutí propasti mezi digitálním a reálným světem.

99letá maďarská umělkyně vyprodala vlastní kolekci v rámci Sotheby’s

NFT díla Veri Molnár, považované za průkopnici v počítačem generované grafice, se vyprodala během hodiny v aukci Sotheby’s. Její sbírka „Themes and Variations“ obsahující 500 algoritmicky vytvořených děl dosáhla prodeje v hodnotě přes 600 ETH. Více v článku zde.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..