Binance spustila AI NFT generátor Bixel

Krypto burza Binance oznámila zahájení své NFT divize v kombinaci s využitím umělé inteligence (AI), která umožňuje uživatelům vytvářet vlastní umělecká díla právě pomocí této technologie.

Dne 26. července oznámila divize Binance NFT, že její AI NFT generátor s názvem „Bixel“ je nyní trvale k dispozici pro všechny uživatele. Podle obchodní platformy tento nástroj umožňuje uživatelům generovat jedinečná digitální umělecká díla a připojit se do světa NFT. Ti, kteří si přejí tento nástroj použít, však musí absolvovat proces ověření identity známý jako „Know Your Customer“ (KYC).

Kromě toho jsou ti, kteří chtějí vytvářet NFT pomocí tohoto nástroje, povinni zaplatit poplatek za vytvoření NFT ve výši 0,008 BNB, což při současném kurzu odpovídá přibližně 1,90 dolaru. Podle Binance poplatek zajišťuje správné provedení procesu vytváření NFT na síti Binance Smart Chain. Binance uživatelům poskytne možnost vytvořit 10 uměleckých děl zdarma každý den.

Dne 1. března uvedla Binance beta verzi AI NFT generátoru pod názvem „Bicasso“. Testovací verze dosáhla své kapacity během pouhých 2,5 hodiny a bylo vytvořeno celkem 10 000 NFT.

Avšak krátce po spuštění beta verze byla burza obviněna, že si nápad na AI NFT generátor převzala od vítězů hackathonu BNB Chain. Dne 2. března člen komunity jménem Ggoma tvrdil, že Binance zkopírovala jejich projekt s názvem „Chatcasso“, který vyhrál první cenu na hackathonu BNB Chain konaném v Soulu, Jižní Koreji, v prosinci 2022. Na otázku ohledně tohoto problému mluvčí Binace popřel obvinění a tvrdil, že Bicasso bylo vyvinuto nezávisle dva týdny před konáním hackathonu.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..