99letá maďarská umělkyně vyprodala vlastní kolekci v rámci Sotheby’s

Počítačem generované NFT vytvořené maďarskou umělkyní Verou Molnár ve spolupráci s Martinem Grasserem se vyprodaly během jedné hodiny v rámci dražby v aukčním domě Sotheby’s, a to s prodeji v celkové výši více než 600 ETH.

Vera Molnár se narodila v Budapešti roku 1924 a je jedním z prvních průkopníků počítačem generované grafiky, kdy začala tuto praxi již v roce 1959. Dříve přednášela na University de Paris a její díla byla vystavována na významných evropských výstavách. V roce 2022 se pustila do světa NFT. Napsala:

“Po desetiletích zkoumání toho, jak mohou systémy a počítače generovat umělecké výstupy, považuji tuto spolupráci se Sotheby’s a Art Blocks za vyvrcholení těchto snah, poskytující nový způsob, jak generovat dosud nevídané, jedinečné abstraktní formy, které jsou definovány řízenou náhodností strojového programování – podstatou algoritmu.”

Podle oznámení z 26. července kolekce „Themes and Variations“ zahrnuje 500 sběratelských kusů vytvořených algoritmicky kombinací 170 barevných palet a rekurzivních mřížek. Kolekce dosáhla objemu obchodování přes 900 ETH na sekundárním tržišti OpenSea a v současné době si drží floor price na 6 ETH.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..