Buď v obraze #35: OpenSea přidává zásadní funkci, ApeFest míří do Asie

Vítáme vás u 35. vydání našeho přehledu! Dnes máme pro vás zprávy o expanzi ApeFestu do Asie, nové strategii Ubisoftu zaměřené na blockchainovou spolupráci s Cronosem a zásadní novince od OpenSea, která přináší novou funkci pro obchodování s NFT. V uplynulém týdnu nás dále zaujal extrémní pokles hodnoty prvního (NFT) tweetu Jacka Dorseyho. Více detailů naleznete v následujícím textu.

Futureverse získal investici 54 milionů dolarů

AI a metaverse společnost Futureverse získala v investičním kole 54 milionů dolarů. Tyto prostředky hodlá využít na další rozvoj svých technologií a platformy, která kombinuje technologickou infrastrukturu a obsah řízený AI pro vytvoření otevřeného metaverse. Více v článku zde.

Cronos a Ubisoft uzavřeli blockchainovou spolupráci

Videoherní gigant Ubisoft, tvůrce legendárních sérií jako je Assassin’s Creed se hodlá více zapojit do vzkvétajícího odvětví NFT her. Je to patrné z nejnovějšího kroku, kdy se přidal do sítě Cronos jako validátor. Role společnosti Ubisoft v síti Cronos je klíčová, jelikož bude aktivně vytvářet a potvrzovat nové bloky v tomto blockchainu. Tato iniciativa je kolektivním úsilím, kdy se Ubisoft přidává k další 27 uznávaným validátorům, jako je Crypto.com nebo Blockdaemon. Ubisoft se již v minulosti pokoušel vytvářet blockchainové hry. Podporoval také různé sítě a platformy, které s NFT souvisejí.

ApeFest míří do Asie

Festival Bored Ape Yacht Club (BAYC), známý jako ApeFest, letos expanduje na globální úroveň s událostí v Hongkongu, která se bude konat od 3. do 5. listopadu 2023. Oproti předchozím ročníkům se tento rok soustředí na vytváření spojení mezi účastníky a podporuje atmosféru rodinného setkání. BAYC připravuje podrobnější informace a plánuje otevřít registraci pro zájemce v blízké budoucnosti. Více v článku zde.

První tweet Jacka Dorseyho má nyní hodnotu $1.000

Během vrcholu NFT trhu v roce 2021 se kryptopodnikatel Sina Estavi dostal na titulní stránky novin, když za 2,9 milionu dolarů koupil první tweet spoluzakladatele Twitteru Jacka Dorseyho jako NFT. Nicméně pokud se v oblasti blockchainu pohybujete již delší dobu, jistě vás současné poklesy příliš nepřekvapily. V tomto případě se však jedná o pokles výjimečný. První tweet byl totiž nedávno oceněn na částku blížící se 1 000 dolarů.

Letošní Comic-Con přivítá i některé NFT projekty

San Diego Comic-Con, jedno z největších světových setkání fanoušků populární kultury, letos hostí i NFT projekty Cool Cats, Pudgy Penguins a ON1 Force. Tento krok představuje širší dosah NFT projektů a podporu vzdělávání a adopce technologií NFT a Web3. Více v článku zde.

CoinGecko přidává NFT tracker

Web pro agregaci blockchainových dat, CoinGecko, přidal do svého portfolia nástrojů NFT tracker. Nyní tak mohou všichni uživatelé sledovat NFT kolekce nejen ve webovém prohlížeči ale i v aplikaci. K dispozici je řada klasických údajů, jako je například floor price, tržní kapitalizace nebo objem prodejů za 24 hodin.

OpenSea spouští dlouho očekávanou funkci Deals

OpenSea oznámil novou funkci „Deals“, která umožňuje uživatelům obchodovat NFTs přímo mezi sebou. Funkce poskytuje důvěryhodný a zabezpečený proces pro privátní obchodování s NFTs. Uživatelé mohou vybrat až 30 NFT a požadované množství WETH k obchodu, který je následně zaslán protistraně ke kontrole a potvrzení. V současné době OpenSea neúčtuje poplatky za výměny prostřednictvím Deals. Více v článku zde.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..