OpenSea Deals

OpenSea spouští dlouho očekávanou funkci Deals

Ve včerejším tweetu oznámila společnost OpenSea zavedení nové funkce nazvané „Deals“, která umožňuje sběratelům obchodovat s NFTs přímo mezi sebou. Funkce Deals je poháněna pomocí nativního NFT protokolu společnosti OpenSea zvaného Seaport a má za cíl vytvořit důvěryhodný a zabezpečený proces privátního obchodu s NFTs, který můžeme znát z platforem jako jsou NFTtrader či Sudoswap.

A jak to funguje? Uživatelé zadají uživatelské jméno, ENS nebo peněženku osoby, se kterou chtějí obchodovat. Poté mohou vybrat až 30 NFT a požadované množství WETH, které chtějí přidat do výměny, pokud je to žádoucí. Jakmile jsou vybrány aktiva k obchodu, může uživatel poslat nabídku protistraně ke kontrole a případnému potvrzení/dokončení obchodu. Jakmile je obchod protistranou schválen, dojde k bezpečné výměně aktiv na obou stranách.

Co se týká poplatků souvisejících s obchodem, při přijímání nabídky je uživatel odpovědný za zaplacení všech potřebných poplatků za převody, které v rámci obchodu proběhnou. V současné době OpenSea neúčtuje žádné poplatky za výměny prostřednictvím Deals a nepožaduje placení royalties.

Nutno podotknout, že v současné době OpenSea vyžaduje, aby se všechny NFTs zapojené do obchodu nacházely na stejném blockchainu (tedy např. na Ethereum blockchainu) a pocházely z ověřených kolekcí (NFT kolekce na OpenSea s odznakem).Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..