Buď v obraze #29: Většina nových kolekcí je ziskových, nové zařízení od Applu otevírá dveře do virtuálního světa

Vítejte u 29. přehledu nejnovějších událostí ve světě NFT! Binance, i přes nedávný spor se SEC, přidává podporu pro bitcoinová NFTs, což zahrnuje kolekce jako Bitcoin Bandits, Bitcoin Frogs nebo Bitcoin Punks. Apple představil nové zařízení pro rozšířenou realitu nazvané Vision Pro, které slibuje ohromující zážitky. Louis Vuitton se rozhodl vytvořit ikonický cestovní kufr jako NFT, který bude přinášet exkluzivní produkty a zážitky vlastníkům. Kraken NFT se stává bránou do světa NFT s více než 250 sbírkami k prozkoumání a obchodování. Ethereum se může pochlubit tím, že 67 % nových kolekcí je nyní profitabilních. To vše a mnohem více se dozvíte v aktualitách tohoto týdne.

Burza Binance přidala bitcoinová NFTs den po sporu se SEC

Binance, burza, která byla jen před pár dny zažalována americkou Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) oznámila jen krátce poté podporu Bitcoin NFTs. Mezi podporované NFTs patří Bitcoin Bandits, Bitcoin Frogs, Bitcoin Fizzas, Bitcoin Punks, Bitcoin Wizards, Block Legends, BTC DeGods, BTC Machine a další. NFTs na bitcoinu jsou relativně novým trendem, který se v posledních měsících stal jedním ze stěžejních témat celého kryptotrhu.  Ordinals, metoda vytváření uměleckých děl vázaných na nejmenší jednotku bitcoinu, satoshi, pomohla poslat poplatky na BTC na nejvyšší úroveň za poslední dva roky. Binance tak v podpoře bitcoinu následuje Magic Eden a bude jedním z největších míst pro jejich obchodování.

Apple představil Vision Pro, zařízení pro rozšířenou realitu, z něhož zůstává rozum stát

Nedávno se konala dlouho očekávaná událost WWDC 2023 od společnosti Apple, kde byly fanouškům představeny nové produkty, včetně inovativního zařízení nazvaného Vision Pro. Tento AR headset běží na operačním systému visionOS a využívá výkonný M2 čip, který najdeme i v nejnovějších generacích Macbooků. Více v článku zde.

Louis Vuitton vydává ikonický cestovní kufr jako NFT

Digitální svět se díky technologii blockchainu může vyrovnat tomu, jak exkluzivní vlastnictví působí v reálném světě. Díky tomu, že blockchain poskytuje nezaměnitelnou, transparentní a veřejnou infrastrukturu může vlastnictví NFT být téměř stejně uspokojivé, jako vlastnictví fyzické verze. Francouzský luxusní dům je známý tím, že přijímá technologie a inovace. Není tak překvapením, že LV již brzy uvede na trh limitovanou sérii NFT, z nichž každé bude stát přibližně 39 000 eur. Jeho vlastnictví pak zpřístupní exkluzivní produkty a zážitky těm nejdůležitějším zákazníkům.  Kolekce „Treasure Trunks“ bude vycházet z ikonického kufru a bude ji tvořit pouze několik stovek kusů. Ke každému NFT pak bude přiložen odpovídající fyzický kufr vyrobený na zakázku. NFT budou ve formě „soulbound“, tedy nebude možné s nimi obchodovat ani je přenášet mezi jednotlivci.

Kraken NFT: vaše brána do světa NFT

Na Kraken NFT je k dispozici více než 250 sbírek NFT, které lze zkoumat, sbírat a obchodovat s nimi. Společnost dává důraz na NFT komunity a kurátuje nejaktivnější sbírky. Kraken NFT umožňuje obchodování bez poplatků za gas fees. Uživatelé mohou platit kartou nebo kryptoměnou dle preference. Více v článku zde.

Ethereum: 67 % nových kolekcí je nyní profitabilních

Podle zprávy společnosti Nansen je pozoruhodných 67 % nových NFT na Ethereu profitabilních. Přičemž projekty přináší zisk díky tomu, že jejich floor prices jsou vyšší než počáteční cena mintu. Údaje však také poukazují na pokles nových kolekci, což přispívá k větší míře ziskovosti. Například v květnu se vymintovalo o 65 % méně NFTs než v dubnu. Zároveň se jedná o nejnižší hodnotu od června 2021.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..