Apple představil Vision Pro, zařízení pro rozšířenou realitu, z něhož zůstává rozum stát

Včera se konala dlouho očekávaná událost WWDC 2023 od společnosti Apple, v rámci kterého měla představit nové produkty. Součástí představení bylo také odhalení nového zařízení Vision Pro, headsetu pro rozšířenou realitu (AR), na kterou fanoušci rozšířené reality čekali několik let.

Headset běží na operačním systému visionOS a využívá stejný M2 čip jako Macbooky nejnovější generace. Dále je obohacen o zbrusu nový čip R1 sloužící pro transformaci a rozšíření digitálního obsahu pro rozšířenou realitu, a to za využití speciálních kamer a senzorů. Díky tomu brýle umožňují uživateli promítat digitální obsah do reálného světa. Headset vypadá podobně jako lyžařské brýle a jsou vyrobeny z kovu, látky a průhledného externího displeje.

Apple Vision Pro
Apple Vision Pro / Apple.com

To, co jsme vídávali ve filmech a seriálech, se již brzy stane skutečností. Vision Pro slibuje svým uživatelům nevšední virtuální zážitky a ovládání pomocí gest bez nutnosti jakýchkoliv dalších přídavných zařízení. Představte si, že po nasazení brýlí uvidíte všude kolem sebe digitální obsah ve formě 3D prvků, programů, fotografií či videí, notifikací nebo třeba virtuální obrazovku televizoru se svým oblíbeným seriálem, který si na ní pustíte. Šílené, no nemyslíte?

Vision Pro půjde k prodeji v roce 2024, a to za cenu 3499 dolarů, což je v přepočtu asi 77 tisíc Kč. Video z konference, kde byl produkt představen, naleznete níže.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..