Moonbirds Oddities

PROOF (PROOF Collective & Moonbirds)

The PROOF Collective je skupina NFT sběratelů, umělců, technologických nadšenců, podnikatelů a investorů, kteří stojí za sérií úspěšných projektů jako Moonbirds, Moonbirds Oddities, Grails či Emotes. Nejde o uzavřenou skupinu, je totiž možné si na sekundárních marketech zakoupit členský „průkaz“. V době psaní tohoto článku je na prodej méně než 20 kusů členských průkazů z celkového počtu 1000. Jeden členský průkaz má momentálně minimální cenu přibližně 30 ETH (zhruba 40 tisíc dolarů). V zimě 2021/2022 se tyto vstupenky prodávaly dokonce za stovky tisíc dolarů. V dnešním článku si vysvětlíme, proč je PROOF Collective tak exkluzivní skupina a jak se stala stvořitelem prestižních projektů.

Samozřejmě, členové získávají zakoupením členského průkazu přístup k soukromému Discord serveru, mohou se účastnit různých online událostí i živých setkání. Mají přístup k různým exkluzivním spolupracím a zároveň mají příležitost rozvíjet networking i mezi sebou.

The PROOF Collective vznikl v prosinci 2021 kolem spoluzakladatele Kevina Rose. Ten využil komunitu kolem svého podcastu PROOF, aby ji přeměnil na exkluzivní klub. Celkově dali zakladatelé do prodeje 1000 kusů vstupenek s cenou od 5 do 1 ETH prostřednictvím Dutch auction. Za cíl si dali, aby se dokázali společně pohybovat ve světě NFT s ohledem na nejlepší zájmy celé skupiny. Členové mezi sebou sdílejí know-how, investiční příležitosti a zároveň pro skupinu získávají včasné přístupy k projektům.

Proof Collective
PROOF Collectiv a Kevin Rose / Crypto Escapades, Youtube.com

Není to kolektiv jako každý jiný

Mnozí by si po tomto úvodu mohli říci, že si stačí založit exkluzivní skupinu a dosáhnout podobných výsledků jako PROOF nebude až tak těžké. Není to však tak jednoduché, jak naznačují nejen reference a výsledky spoluzakladatelů. Kevin Rose je jedním ze zakladatelů, který v minulosti budoval platformu Digg – ta fungovala na stejném principu jako dnešní technologičtí giganti Reddit, Facebook a Twitter. Můžeme jej označit za veterána Web2 světa, který úspěšně přenesl své zkušenosti i do Web3. Po svém boku měl navíc další chytré lidi včetně designéra/ilustrátora Justina Mezzella.

Zrození Moonbirds

S pomocí zbytku týmu spustili v dubnu 2022 projekt PFP/Avatar projekt Moonbirds. Každý z členů PROOF Collective obdržel 2 kusy Moonbirds zdarma, zbytek autoři vyprodali velmi rychle a do týdne byla tato kolekce v žebříčku deseti nejprodávanějších projektů všech dob. Lákadlem pro investory byla informace, že jde o projekt z dílny PROOF, ale i samotný art z dílny Mezzella, který se vydal po stopách svých legendárních pixelových předchůdců jako CryptoPunks a CryptoSkulls. Držitelé se dočkali velkého počtu různých vizuálních rysů, díky čemuž je navzdory početné kolekci rozlišitelnost jednotlivých kousků velmi velká. Moonbirds přicházejí také s velkým počtem utilit, vaše NFT můžete například stakovat (v tomto případě se jedná o tzv. nesting) a získávat další výhody a vylepšení, což může přinést další odměny. Majitelé Moonbirds mají také přednostní přístup k budoucím projektům PROOF NFT a připravovanému PROOF Metaverse.

Moonbirds
Moonbirds.xyz

Další projekty a ambiciózní plány

PROOF Collective po vydání hlavní kolekce Moonbirds rozšířila svůj ekosystém o další pokračování projektu. Mnozí původně očekávali, že ikonické sovy dostanou například vajíčka, ale zakladatelé se rozhodli jít netradiční cestou a ve spolupráci s umělcem stojícím za projektem CrypToadz proto vytvořili Moonbird Oddities, tedy divné věci, kterými se například sovy jako noční tvoři živí. Jedná se tedy o subkolekci, jejíž část dostali jako airdrop původní držitelé Moonbirds.

Populární je také kolekce Grails, kterou Kevin Rose vydává průběžně ve spolupráci s různými známými umělci pro držitele PROOF Collective NFT. Grails dávají prostor novým umělcům dostat se na výsluní a zároveň různým držitelům umožňují dostat se včas k uměleckým projektům, které mohou mít dříve či později velmi vysokou hodnotu. PROOF spolupracovali i na projektu Heart You, který je PFP/Avatar kolekcí se symbolickým odkazem týkajícím se sebelásky, sebepochopení a pozitivního vztahu k sobě samému.

Proof Collective
PROOF Collective


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..