Elementals NFT kolekce

Spuštění nové kolekce od Azuki nedopadlo podle očekávání, komunita je zklamaná

Jak už jsme vás informovali ve včerejším článku, jeden z nejpopulárnějších a největších NFT projektů Azuki ohlásilo spuštění nové kolekce Elementals. Ačkoliv spuštění nové kolekce bylo vyprodáno během 15 minut a zprvu se zdálo, že vše proběhlo úspěšně, později se však ukázalo, že opak byl pravdou. Ačkoliv měl každý vlastník Azuki NFT nárok na mint jedno Elementals NFT, i přesto se některým vlastníkům mintnout nepovedlo skrze technické problémy spojené s mintem, což vyvolalo značné nepokoje na sociálních sítích.

O několik hodin později, když došlo k distribuci a postupnému revealu nové kolekce, přišly na řadu další nečekané problémy. Za nejzásadnější problém se považuje vysoká podobnost nové kolekce s původní kolekcí Azuki. Nové NFT vypadají často jako NFT z původní kolekce, a tak dochází k jejich zaměnitelnosti. Stejný typ postav, tvar obličeje a další vlastnosti i přes nové druhy oblečení či předmětů, jsou stále velmi podobné původní kolekci. To vyvolává otázky ve stylu: „proč vlastnit Azuki NFT za 9 ETH, když můžete mít takřka identické NFT za cenu 1.5 ETH?“.

Aby toho nebylo málo, nová kolekce obsahuje také problémy s jednotlivými traity, doposud bylo nalezeno několik špatně se překrývajících vrstev. To má za následek například nedokonalé dokončení jednotlivých grafických prvků, umístění předmětů na nesprávném místě atd.

Obavy, že sbírka Elementals sníží na úkor velmi podobnému vzhledu atraktivitu a hodnotu původního projektu Azuki, vedly také k masivnímu poklesu floor price kolekce, a to ve výši více zhruba 40 %. V současné době se floor price Azuki kolekce pohybuje kolem 9 ETH, což je nejnižší hodnota za posledních 8 měsíců. Očekávaný úspěch nesklidila ani samotná Elementals kolekce, která se momentálně obchoduje při floor price 1.5 ETH z původní mint price 2 ETH.

K celé situaci se vyjádřilo také studio stojící za Azuki kolekcí. Ve svém tweetu prohlásili, že jsou si vědomi chyb, kterých se v rámci spuštění nové kolekce dopustili, což vedlo ke zklamání komunity a vyvolání nepokojů na sociálních sítích. Důvěru by si rádi získali zpět a dopuštěné chyby napravili. Zdali to dokáží, ukáže až samotný čas.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..