Buď v obraze #9: Yuga Labs slaví úspěch s novou kolekcí, McDonald’s oslavuje čínský Nový rok v metaverse

Vítejte u dalšího lednového přehledu, který začneme obrovským úspěchem nového projektu zvaného Sewer Pass od Yuga Labs. Jedná se o klíč k arkádové hře Dookey Dash, kterou si díky vlastnění Sewer Passu můžete zahrát. Sekundární prodeje této kolekce na Opensea překonaly přes 15000 ETH volume, a to během necelého týdne. Následující novinka se věnuje McDonald’s, který vybudoval metaverse pro oslavy čínského Nového roku. Jako varování může posloužit aktualita týkající se malwaru, kterému naletěl známý NFT influencer prostřednictvím propagace webu přes Google Ads. Devátý přehled uzavřeme oznámením o vydání tokenu $BLUR od stejnojmenného NFT tržiště.

Sewer Pass, nová kolekce od Yuga Labs, vydělala miliony dolarů během pár hodin

Jen pár hodin po vydání nové NFT kolekce Sewer Pass, která je součástí ekosystému Yuga Labs ekosystému, se podařilo překonat hranici 4000 ETH v objemu prodejů. A to i přesto, že držitelé BAYC a MAYC měli tuto středu možnost získat token Sewer Pass zdarma. NFT slouží jako klíč ke hře Dookey Dash, díky níž se této hry lze zúčastnit. Studio Yuga Labs nastavilo pro tuto kolekci 5% creator royalties pro dosažení atraktivnějších zisků ze sekundárního prodeje. I proto se snaží co nejvíce prodejů udržovat na Opensea.

Více informací o Sewer Pass kolekci naleznete v tomto článku, který jsme pro vás připravili.

McDonald’s oslaví čínský Nový rok v metaverse

V návaznosti na oslavy čínského Nového roku se mezinárodní fastfoodový řetězec rozhodl spojit síly se slavnou tvůrkyní digitálního obsahu a umělkyní Karen X Cheng. Karen ráda do svých děl zapojuje rozšířenou a virtuální realitu, přičemž ani tato kampaň není výjimkou. Reklama od McDonald’s nabídne QR kód, který poslouží jako rozcestník k různým AR filtrům a také jako portál do metaverse hry, pro kterou McDonalds vytvořil unikátní 3D avatary.

Malware propagovaný přes Google Ads „vyprázdnil“ peněženku slavného NFT influencera

NFT God je známý NFT influencer působící na Twitteru s téměr 100 tisíci sledujícími. Jeho peněženka se před několika dny stala obětí malware viru z Google Ads. Navzdory této nešťastné situaci se NFT God rozhodl sdílet svou zkušenost na Twitteru. Alex použil Google vyhledávač pro stažení open source video streaming softwaru OBS, avšak místo použití oficiální stránky Alex navštívil podvodnou webovou stránku sponzorovanou pomocí Google Ads, odkud infikovaný software stáhnul. Malware začal nejprve jeho jménem zveřejňovat tweety a následně i vykrádat krypto peněženku. Influencer si všiml, že během chvíle přišel o NFTs v hodnotě více než 27 000 dolarů, a to včetně Mutant Ape Yacht Club NFT. Nutno zmínit, že Alex udělal zásadní chybu a nedodržel hlavní zásady používaní hardwarové peněženky. Rovněž přiznal, že neuchoval seed phrase na bezpečném místě.

NFT tržiště Blur opozdí vydání vlastního tokenu $BLUR

Původně mělo tržiště Blur, jeden z největších konkurentů OpenSea, v plánu vydat svůj vlastní token $BLUR již v lednu. Datum vydání tokenu je však nyní posunuto na 14. února. Tržiště se omluvilo za zpoždění prostřednictvím Tweeteru a vysvětlilo, že testuje nové nápady. Dvoutýdenní zpoždění má údajně chystanému tokenu velmi prospět. Platforma si od svého spuštění v říjnu získala nálepku NFT tržiště „pro tradery“. Zejména díky nulovým poplatkům za obchod, tzv. trading fees. Blur během uplynulých měsíců nabídl několik airdropů ve formě „boxů“ s různou raritou, které bude možné směnit za připravované $BLUR tokeny v budoucnu.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..