Zdroj: https://x.com/opensea

Buď v obraze #79: OpenSea spouští sérii „Get Based“, Skandál ohledně děl Damiena Hirsta

Uplynulý týden byl doslova nabitý novinkami. Bidenův tým, stejně jako jiní političtí hráči, se zaměřuje na nekonvenční způsoby oslovování mladších voličů, a to prostřednictvím memes a digitálních médií. Zároveň se otevírají nové příležitosti ve světě decentralizovaných her, kde se spojením Memelandu a Mon Protocolu posouvá hranice toho, co je možné ve Web3. OpenSea zase přichází s iniciativou „Get Based“, která demokratizuje přístup k umění pomocí cenově dostupných NFT. Nicméně, s těmito novými možnostmi přicházejí nová rizika, jak ukázal nedávný hack na Gala Games. A i když NFT tržiště nabízejí nebývalé možnosti pro umělce, vznikají i otázky kolem autenticity a transparentnosti, jak naznačuje nedávný případ Damien Hirsta. Čtěte aktuální přehled.

Bidenův tým hledá specialistu na memes

Tým volební kampaně prezidenta Spojených států Joe Bidena hledá odborníka na memes ve snaze získat voliče generace Z. Tento krok je nejnovější snahou nejstaršího amerického prezidenta získat mladší generaci voličů. Mnoho demokratů také vyjádřilo zájem o kryptoměny poté, co je kandidát na prezidenta Donald Trump obhajoval ve zjevné snaze získat hlasy voličů. Podle portálu Indeed bude Bidenův tábor platit meme managerovi mezi 65.000 a 85.000 dolary ročně, což je mírně nad průměrem platů digitálních marketérů ve Spojených státech. Podle popisu práce bude hlavním úkolem Bidenova meme mastera řídit vztahy s digitálními mediálními společnostmi, podcastery a meme stránkami na řadě sociálních médiích.

Memeland a Mon Protocol zahájili významnou spolupráci v oblasti Web3

Partnerství mezi Memelandem a Mon Protocol posouvá vývoj her na Web3. Memeland, známý svým MEME tokenem, spustil MON Protocol na Stakelandu, kde uživatelé sázejí MEME tokeny a získávají nové. Mon Protocol podporuje sdílené vlastnictví digitálních aktiv a obohacuje herní svět. Klíčovým prvkem je hra Pixelmon. Partnerství propojuje oba projekty, zvyšuje angažovanost komunit a integruje NFT do herního průmyslu, využívajíc popularitu memů a komunity 9GAG. Celkově přináší nové inovace a zážitky pro herní komunitu na Web3. Více v článku zde.

OpenSea spouští sérii „Get Based“, nabídne velké množství kolekcí skoro zadarmo

Nejznámější NFT tržiště, OpenSea, spouští „Get Based“ – sérii uměleckých NFT dropů na Ethereum L2 Base. V rámci této iniciativy budou každý týden nabízena umělecká díla v ceně 5 USD nebo nižší, přičemž některá budou k dispozici zdarma. Série bude v průběhu léta zahrnovat díla až 15 umělců v návaznosti na „On-Chain Summer 2″, které začíná 3. června a v jejím rámci se v různých projektech a protokolech objeví více než 600 ETH neboli téměř 2,3 milionu dolarů. Tržiště OpenSea, které se podílelo na loňské propagaci a bylo partnerem při spuštění Base si klade za cíl dále integrovat a propagovat tento protokol.

Gala Games hacknutý, cena tokenu GALA prudce klesla

Gala Games, společnost zaměřená na web3 hry, nedávno čelila závažnému bezpečnostnímu incidentu, kdy hackeři využili zranitelnost ve smart kontraktu a ukradli značné množství tokenů. Incident začal, když blockchainová bezpečnostní firma PeckShield zjistila, že jedna peněženka vygenerovala přes 5 miliard tokenů GALA, což vyvolalo obavy z velkého útoku. Více v článku zde.

Ronaldo chystá svou 4. kolekci na Binance, navzdory kontroverzím

Známá fotbalová hvězda Cristiano Ronaldo nedávno oznámila, že 29. května v 08:00 UTC vydá na tržišti NFT společnosti Binance svou čtvrtou kolekci, která bude obsahovat digitální umění oslavující Ronaldovy vrcholné momenty kariéry. A to včetně ikonických gólů a významných okamžiků. Nejnovější kolekce bude exkluzivně k dispozici na Binance NFT marketplace za využití Binance Pay, které zprostředkuje všechny transakce s $USDT. Pro účast na tomto dropu si fanoušci budou muset zaregistrovat účet Binance a dokončit ověření totožnosti. Zatímco přesný počet dostupných NFT ještě nebyl odhalen, burza Binance oznámila, že držitelé poslední kolekce získají přístup k některým exkluzivním utilitám. Toto oznámení přichází uprostřed nedávných právních sporů souvisejících s Rolandovou podporou společnosti Binance a její kolekce CR7.

Nový pohled na CryptoPunks: Super Punk World od Niny Chanel Abney

Nina Chanel Abney přináší revoluci do digitálního umění s projektem Super Punk World, který vznikl v rámci programu Punk in Residence. Tento projekt kombinuje technologii nové generace s Abneyiným odvážným stylem a zahrnuje limitovanou sérii digitálních sběratelských předmětů, které reinterpretují ikonické vlastnosti CryptoPunks, čímž vyzývá diváky k zamyšlení nad moderní identitou a hodnotami. Více v článku zde.

OFFCHAIN RUG: Nejméně 1 000 děl Damiena Hirsta bylo namalováno později, než bylo uvedeno

Umělec Damien Hirst čelí obviněním, že více než 1 000 maleb ze série „The Currency“, které tvrdil, že byly vytvořeny v roce 2016, bylo ve skutečnosti namalováno až v letech 2018 a 2019. Projekt zahrnoval 10 000 maleb prodávaných jako NFT, přičemž prodej v roce 2021 vynesl přibližně 18 milionů dolarů. Hirst a prodejce Heni tvrdili, že malby byly vytvořeny v roce 2016, ale zdroje uvádí, že mnoho z nich bylo masově produkováno v letech 2018 a 2019 ve studiích v Gloucestershire a Londýně. Více v článku zde.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..