Zdroj: https://chainplay.gg

Gala Games hacknutý, cena tokenu GALA prudce klesla

Gala Games, společnost zaměřená na web3 hry, čelila nedávno závažnému bezpečnostnímu incidentu. Hackeři využili zranitelnost ve smart kontraktu a ukradli značné množství tokenů. Situace začala, když blockchainová bezpečnostní firma PeckShield zjistila, že jedna peněženka vygenerovala přes 5 miliard tokenů GALA, což vedlo k obavám z velkého útoku nebo rug pullu.

Po tomto incidentu se cena GALA, nativního tokenu platformy, dramaticky propadla. Z hodnoty $0.0467 klesla během několika hodin na $0.0397, což představuje pokles téměř o 15 %. Za poslední den celková cena tokenu GALA klesla o 5.77 %. I přes tento propad si GALA udržuje tržní kapitalizaci 1.7 miliardy dolarů s cirkulující zásobou 40.6 miliardy tokenů.

Toto není první bezpečnostní incident, kterému Gala Games čelí. Začátkem roku 2021 společnost ztratila 130 milionů dolarů poté, co bylo ukradeno 8.65 miliard GALA tokenů. Eric Schiermeyer, jeden ze spoluzakladatelů Gala Games, následně zažaloval Wrighta Thurstona, dalšího spoluzakladatele, za údajnou účast na hacku.

Podle žaloby podané v srpnu 2023 Thurston falešně tvrdil, že ukradené tokeny držel v bezpečných peněženkách pro Gala Games. Nicméně, později začal tyto tokeny přesouvat a prodávat prostřednictvím složité sítě transakcí. Podařilo se mu prodat nebo skrýt tokeny v hodnotě přibližně 130 milionů dolarů, než mu Gala Games v tom mohla zabránit.

Gala Games, kterou spoluzaložil také Michael McCarthy, bývalý kreativní ředitel společnosti Zynga, nyní bude muset pracovat na obnovení důvěry uživatelů a investorů po těchto bezpečnostních incidentech.

 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..