Zdroj: https://www.moneytimes.com.br/

Buď v obraze #77: OpenSea má nejméně obchodů od roku 2021, Trump pozval NFT investory na večeři

V minulém, prvním májovém, týdnu se ve světě NFT opět odehrálo několik zajímavých událostí. Bývalý prezident Donald Trump splnil svůj dávný slib, když pozval investory jeho NFT kolekce na exkluzivní večeři v Mar-a-Lago na Floridě. Nepříliš pozitivní novinka se týká tržiště OpenSea, které zaznamenalo výrazný pokles obchodního objemu na Ethereu. Konkurenční platformy Blur a Magic Eden tento vývoj uměly využít ve svůj prospěch. Web3 hra MixMob: Racer 1, poháněná blockchainem Solana, se chystá na debut na mobilních zařízeních, přinášející hráčům nové herní zážitky spojené s NFT prvky. Fanoušci talentové soutěže The Voice se mohou těšit na nové interaktivní zážitky ve světě metaverse, kde budou moci virtuálně koučovat zpěváky. Cristiano Ronaldo se ocitl v právních problémech kvůli propagaci NFT a jeho spojení s kryptoměnovou burzou Binance. Tento případ poukazuje na rostoucí kontroverze spojené s digitálními aktivy.

Donald Trump pozval NFT investory na večeři

Bývalý prezident Trump v minulém týdnu strávil část svého volného dne na večeři v Mar-a-Lago na Floridě se svými příznivci, kteří utratili tisíce dolarů za jeho kolekci „Mugshot Edition“ NFT. Důležité podotknout, že společnost, která připravila Trumpovy NFT není spojena s jeho kampaní. V loňském roce Trump podle zveřejněných finančních informací uvedl, že v roce 2022 vydělal na NFTs mezi 100 000 až 1 milionem dolarů. Trumpovi příznivci, kteří si koupili dostatečný počet NFT, aby byli pozváni na večeři, obdrželi také fyzickou kartičku s kouskem obleku, který měl Trump údajně na sobě v den svého zatčení loni v srpnu. Některé jsou s Trumpovým autogramem. Kupující, kteří utratili téměř 10 000 dolarů za získání 100 NFT, byli také pozváni na „VIP“ koktejl před večeří.

OpenSea zaznamenalo nejnižší objem NFT obchodů za poslední 3 roky

OpenSea, druhé největší NFT tržiště, zaznamenalo rapidní pokles obchodního objemu na Ethereu. Denní objem obchodu klesl na 600 ETH, nejnižší hodnotu od května 2021, a měsíční objem poprvé klesl pod 100 milionů dolarů. Tento propad představuje 99,1% pokles oproti vrcholu v květnu 2022. Rivalové Blur a Magic Eden využili této situace a ovládli většinu trhu. Více v článku zde.

Web3 hra poháněná Solanou míří na iOS a Android

MixMob: Racer 1 – původně webová hra poháněná blockchainem Solana – nyní míří na mobilní zařízení. Na trh bude uvedena dne 14. května, přičemž původní datum 7. května bylo odloženo kvůli vylepšení herních funkcí. MixMob: Racer 1 obsahuje NFT prvky podporované infrastrukturou Solany. Hráči si mohou zakoupit „MixBoty“ a „Masky“, které poskytují výhody v hodnotě $MXM tokenů. Právě ty připadnou majitelům NFT. Předobjednávky aplikace pro iOS jsou nyní celosvětově otevřeny v Apple App Store a slibují bezproblémové stažení v den spuštění.

Fanoušci talentové soutěže The Voice nyní mohou virtuálně koučovat zpěváky a vyhrávat NFT

Talentová soutěž The Voice vstupuje do světa metaverse s novými herními zážitky. Fanoušci mohou nyní virtuálně koučovat zpěváky, získávat NFT podle stylu hry a užívat si interaktivní zážitky. Společnosti The Sandbox, Virtual Brand Group (VBG) a ITV Studios spustily „The Voice Coach Battle“ 8. května. Více v článku zde.

Christiana Ronalda čeká soud kvůli propagaci NFT

Známá fotbalová hvězda, Cristiano Ronaldo, čelí právnímu neúspěchu, jelikož americký soudce nedávno odmítl zamítnout hromadnou žalobu vedenou proti němu. Žaloba se zaměřuje na Ronaldovu podporu populární kryptoměnové burzy Binance a její kolekce CR7. Ronaldovo propagační úsilí údajně vedlo investory k nebezpečným a nákladným finančním rozhodnutím. Hromadná žaloba podaná na Floridě požaduje náhradu škody přesahující 1 miliardu USD. Zatímco Ronaldův právní tým usiloval o zamítnutí žaloby, soudce Roy Altman vydal 4. května rozhodnutí, kterým Ronaldův návrh zamítl. Kauza tedy bude mít pokračování.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..