OpenSea
Zdroj: CoinMarketCap

OpenSea zaznamenalo nejnižší objem NFT obchodů za poslední 3 roky

NFT tržiště OpenSea čelí prudkému poklesu svého objemu obchodování s NFT na Ethereu. Podle analýzy z různých zdrojů dosáhl obchodní objem denně přibližně 600 ETH, což je nejnižší hodnota od května 2021, a celkový měsíční objem klesl pod 100 milionů dolarů poprvé za poslední roky. Tento propad představuje 99,1% pokles oproti vrcholu v květnu 2022, kdy OpenSea dosahovalo denního objemu 66 000 ETH. Dále se výrazně snížil počet aktivních uživatelů, což ovlivnilo počet transakcí; v dubnu bylo obchodováno pouze 110 000 NFT, což je nejnižší počet od června 2021. K tomu se přidal i pokles uživatelské základny na 73 000 aktivních obchodníků, což je nejméně od srpna 2021.

Během tohoto propadu se rivalové Blur a Magic Eden chopili příležitosti a ovládli většinu trhu. Blur v současnosti drží téměř 79% všech transakcí s NFT, zatímco OpenSea klesl na pouhých 21,3%. Magic Eden mezitím zaujímá 14% podíl, čímž OpenSea odsunul na třetí místo s podílem kolem 9,5%. Poklesem tržeb a ztrátou dominance je společnost natolik zasažena, že CEO Devin Finzer dokonce naznačil možnost prodeje OpenSea.

Propad NFT prodejů na OpenSea lze vysvětlit zlepšením podmínek obchodování na konkurenčních platformách. Blur nabízí lepší likviditu a slibuje další airdrop 10% svého tokenu, aby zvýšil věrnost uživatelů. Navíc, kvůli nižším cenám, nalákal mnoho obchodníků z OpenSea. Současně Magic Eden těží z uživatelsky přívětivého rozhraní a rozmanitosti NFT kolekcí. Celkově tato konkurence ukazuje, že OpenSea potřebuje inovovat a zavádět lepší pobídky, pokud chce získat zpět podíl na trhu, který kdysi dominoval.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..