Zdroj: Dailycoin.com

Buď v obraze #76: Yuga Labs se zásadně mění, DeGods a y00ts se vrací na Solanu

Aktuální přehled by se dal s trochou nadsázky označit za Yuga Labs speciál. Stalo se totiž několik zásadních událostí souvisejících právě s tímto studiem. To totiž nyní reaguje na pokles zájmu o NFT a rozhodlo se restrukturalizovat, což vedlo k propouštění několika zaměstnanců. Yuga také přichází s novými plány ohledně Moonbirds, což je nedávná a významná akvizice této společnosti. Vývoj Moonbirds Universe, nového 3D avatara optimalizovaného pro metaverse, odráží snahu zůstat konkurenceschopnými. Yuga Labs také uspořádalo první Town Hall v Otherside, kde sdílelo novinky ohledně projektu a plány do budoucna. V dalších zprávách jsme zaznamenali u kolekcí DeGods a y00ts nárůst hodnoty po návratu na Solanu, avšak někteří členové komunity mají výhrady ohledně tohoto kroku. A v neposlední řadě pak Casio představuje exkluzivní NFT kolekcí k příležitosti 50. výročí značky. Spolupráce s umělci a využití platformy Astar umožnilo vytvoření pamětních NFT, inspirovanými právě ikonickými hodinkami. Buďte s námi, abyste nezmeškali žádné novinky!

Yuga Labs restrukturalizuje, propouští nespecifikovaný počet zaměstnanců

Tvůrce Bored Ape Yacht Clubu, společnost Yuga Labs, propouští blíže nespecifikovaný počet zaměstnanců, protože zájem o NFT zatím stále klesá. V oznámení na X generální ředitel Yuga Labs – Greg „Gargamel“ Solano uvedl, že „některá velmi těžká, strategická rozhodnutí“ bohužel zahrnovala i restrukturalizaci. Jednoduše řečeno: „Yuga ztratila svou cestu,“ napsal Solano. A dále pokračoval „dostat se do středu a na správnou cestu znamená být menším, agilnějším a kryptonativnějším týmem.“ Yuga zažila i světlejší chvilky a to právě například minulý týden, kdy se NFT CryptoPunku prodalo za neuvěřitelných 12,4 milionu dolarů v Etheru, čímž se zařadil mezi nejdražší prodeje NFT všech dob.

Yuga představuje nové plány s Moonbirds

Významným milníkem bylo získání kolekce Moonbirds NFT společností Yuga Labs v únoru 2024. Tato akvizice vedla k vývoji Moonbirds Universe, který nabídne 3D avatary optimalizované pro animaci a interakci v digitálních prostorech, včetně metaverza Otherside. Tento přechod z 2D na 3D avatary je součástí širší strategie, která si klade za cíl udržet si relevanci a atraktivitu v rychle se rozvíjejícím digitálním prostředí. Více v článku zde.

DeGods a y00ts se vrací na Solanu, obě kolekce výrazně rostou

Od návratu zpět na Solanu před několika dny zaznamenaly kolekce DeGods a y00ts, navzdory odporu komunity, pozoruhodný nárůst hodnoty. V době psaní tohoto článku opustilo Ethereum přibližně 3 000 DeGodů a 5 100 y00tů. Po přesunu zpět na Solanu vzrostla jejich floor price na 62 SOL, respektive 15 SOL u y00ts. Někteří členové komunity nicméně kritizují načasování návratu projektu NFT na Solanu, přičemž jeden z nich na X poznamenal: „Jak můžete podporovat projekt, který opustil náš řetězec v jeho nejtemnějším období a nyní se k němu znovu připojuje, když je Solana místem, kterým má být?“

Yuga Labs uspořádala první Town Hall v Otherside a sdílela spoustu novinek

V Otherside se minulou nocí sešlo přes 1 200 Apes a Voyagers na prvním setkání Town Hall od společnosti Yuga Labs, kde CEO Garga představil tři hlavní cíle projektu: častější události, ODK nástroje pro tvůrce metaverse a odměny pro tvůrce. Plánují pravidelné akce pro více než 3 000 hráčů a spolupracují s Improbable na technologii M2. Projekt Otherside se bude provozovat na ApeChainu a byl oznámen nový token Layer 1 s názvem Somnia. Více v článku zde.

Casio představilo NFT kolekci na oslavu 50. výročí značky

Casio, populární japonský výrobce elektroniky, si připomíná 50. výročí své existence exkluzivní kolekcí NFT. Tato kolekce vznikla ve spolupráci s platformou Astar zkEVM, řešením pro škálování Ethereum Layer-2 využívajícím Polygon. Kolekce obsahuje pamětní NFT inspirované ikonickými hodinkami CASIO, které byly uvedeny do prodeje 1. května. Společnost Casio spolupracovala pro tuto sérii NFT tokenů s několika významnými umělci. Obsahem je tak osm jedinečných uměleckých děl, z nichž každé zobrazuje jiný ikonický model hodinek Casio. Umělecká díla zůstanou tajná až do dne odhalení 10. května.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..