Zdroj: https://decrypt.co/

Buď v obraze #70: Runestone – od airdropu k nejvíce obchodované kolekci, zájem o CryptoPunks roste

V dnešním 70. přehledu se dozvíte, že rapper Ghostface Killah plánuje vydávat svou hudbu jako Bitcoin NFTs. Rostoucí zájem o CryptoPunks a úspěch projektu Runestone jsou dalšími zajímavými novinkami. Na druhou stranu Starbucks oznámil ukončení svého Web3 věrnostního programu Odyssey. A konečně, společnost BlackRock se stala vlastníkem memecoinů a NFTs v hodnotě nejméně 40 000 dolarů. Dočtěte se o detailech níže.

Ghostface Killah, člen Wu-Tang Clanu, bude mít hudbu na Bitcoin Ordinals

Americký raper Dennis David Coles, známý jako Ghostface Killah a díky své roli v populárním hiphopovém uskupení Wu-Tang Clan, oznámil, že vydá část své exkluzivní hudby jako Bitcoin NFTs. V příspěvku na platformě X rapper uvedl, že bude k dispozici 10 000 kusů jeho Ordinals prostřednictvím bezplatného mintu. Řekl také, že držitelé budou mít Creative Commons Zero (CC0) práva na hudbu. CC0 znamená, že z konkrétního díla jsou vyňata autorská práva, což ostatním umožňuje „volně stavět na dílech, vylepšovat je a znovu je používat.“ Vydávání exkluzivní hudby nebo práv na dříve vydanou hudbu jako NFT je pro hudebníky stále populárnější. Platformy jako Sound.xyz a Audius používají řešení poháněná blockchainem, aby hudebníci měli větší kontrolu nad svým obsahem. Americká thrashmetalová kapela Megadeth a pozůstalost Michaela Jacksona patří mezi umělce, kteří již dříve vydali exkluzivní hudbu ve formě NFT.

Zájem o CryptoPunks roste. Kolekce zaznamenala svůj 2. největší dosavadní prodej

I když Ethereum kleslo tento týden, trh s NFT zaznamenal aktivitu, kdy CryptoPunk #7804, vzácný Alien, byl prodán za 4 850 ETH (16,42 milionu dolarů). Tento prodej, druhý největší v historii série CryptoPunks, následuje nedávný prodej jiného Alien CryptoPunku za 4 500 ETH (16,03 milionu dolarů). Nejlevnější CryptoPunks na trhu jsou dnes nabízeny za 50 ETH (170 000 dolarů). Více v článku zde.

Runestone: Od airdropu k nejvíce obchodované kolekci

Po airdropu 14. března, kdy bylo během dvou dnů zdarma rozdáno 112 383 tokenů, se Runestone rychle stal největším projektem, který se kdy připojil k ekosystému Bitcoin Ordinals. Za necelé tři dny dosáhla kolekce objemu obchodů přesahujícího 33,88 milionu dolarů (500 BTC), čímž se stala nejrychleji obchodovanou kolekcí Ordinals. Pro kvalifikaci do aidropu bylo nutné mít na peněžence alespoň 3 inscriptions. Runestone, jejímž cílem je „nově definovat NFT“, se odklání od tradičních přístupů, jako je farmaření, předprodej a placené propagační akce. Kolekce podporuje spíše přijetí algoritmů s otevřeným zdrojovým kódem, komunitou řízené projekty, spravedlivé airdropy a odměny pro první podporovatele.

Starbucks ukončuje svůj Web3 věrnostní program Odyssey

Starbucks ukončuje svůj Web3 věrnostní program Odyssey k 31. březnu. Program umožňoval zákazníkům získávat digitální sběratelské známky ve formě NFT a využívat exkluzivní výhody. Nyní se NFT tržiště Odyssey transformuje na trh Nifty. Starbucks spustil program v září 2022 na síti Polygon pro nižší spotřebu energie a levné transakce. Ukončení programu Odyssey reflektuje širší trend společností, které ukončují svou činnost v oblasti NFT. I přesto věří crypto experti, že NFT budou mít dlouhodobě velký vliv na různá průmyslová odvětví. Více v článku zde.

BlackRock nyní vlastní memecoiny a NFTs

Společnost BlackRock, přední hráč na poli správy aktiv, se nyní stal majitelem memecoinů a NFT v hodnotě nejméně 40 000 dolarů. Onchainoví experti objevili jednu z peněženek, která patří údajně BlackRocku, a ta je spojena s jejich nedávnou žádostí u SEC o vytvoření nového „tokenizačního fondu“ založeného na Ethereu. Právě BlackRock měl totiž vložit USDC na síť Ethereum v hodnotě 100 milionů dolarů. Nejmenovaní nadšenci pak poslali od 19. března na adresu s označením BlackRock nejméně 40 mincí a 25 NFTs, od mince Ordinals Pepe (PEPE) až po NFT CryptoDickbutts S3. Mimo jiné BlackRock získal 10 000 tokenů Realio Network (RIO). Token RIO je tokenizační mince reálných aktiv, která podle CoinGecko od doby, kdy byl token převeden (darován) do společnosti BlackRock, vzrostla o 47 %.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..