CryptoPunk7804
Zdroj: CryptoPunks.app

Zájem o CryptoPunks roste. Kolekce zaznamenala svůj 2. největší dosavadní prodej

Přes pokles hodnoty Etherea v tomto týdnu, krátce po dosažení jeho nejvyšší ceny za více než dva roky, trh s NFT zaznamenal významnou aktivitu, když NFT ze série CryptoPunks zaznamenalo obrovský prodej.

Ve středu byl CryptoPunk #7804, vzácný Alien CryptoPunk, prodán za 4 850 ETH, což v době prodeje odpovídalo 16,42 milionu dolarů. Tento prodej se řadí jako druhý největší jak v měřítku ETH, tak amerických dolarů, pro sérii CryptoPunks. Tato transakce následuje brzy po prodeji jiného Alien CryptoPunka #3100 za 4 500 ETH, neboli 16,03 milionu dolarů, který se uskutečnil 3. března. Identita kupce z nedávného prodeje zůstává nezveřejněna. Záznamy z blockchainu však ukazují, že peněženka kupce byla poprvé naplněna ve středu prostřednictvím Coinbase.

Předchozí vlastník CryptoPunka #7804, který ho získal v roce 2021 za 4 200 ETH (tehdy 7,57 milionu dolarů), vyjádřil na Twitteru lítost, že během svého vlastnictví nezvýšil jeho profil.

NFT kolekce CryptoPunks, vymintovaná zdarma jako experiment v roce 2017 společností Larva Labs, stanovila precedent pro digitalizované profilové obrázky, koncept, který byl později dále rozvinut Bored Ape Yacht Clubem a mnoha dalšími kolekcemi. Dnes je nejlevnější dostupný CryptoPunks na trhu nabízen za přibližně 50 ETH, neboli 170 000 dolarů.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..