Zdroj: www.roadtovr.com

Buď v obraze #69: Vstupenky na vlak jako NFT, Ready Player One bude mít svou hru

V dnešním přehledu se dozvíte o oznámení Readyverse Studios, které odhalilo teaser své nové hry OPEN, inspirované světem OASIS z filmu Ready Player One. NFT tržiště Tensor na blockchainu Solana plánuje vlastní token $TNSR. HitPiece se dostal do problémů kvůli prodeji písní jako NFT bez oprávnění. VeVe spustil platformu VeVe Comics s komiksy od Marvel Comics. A v neposlední řadě pak Indian Railway Catering and Tourism Corporation (IRCTC) zavádí vlakové jízdenky ve formě NFT. Sledujte nás pro více novinek!

Film Ready Player One bude mít svou hru, představen byl první teaser

Společnost Readyverse Studios představila první trailer na OPEN, battle royale hru z pohledu třetí osoby, která se odehrává v pohlcujícím světě OASIS z filmu Ready Player One. Nový počin, uvedený v lednu, vzbudil u fanoušků dystopické sci-fi série Ernesta Clinea nadšení. Tým Readyverse Studios tvoří spoluzakladatelé Futureverse, společnosti zabývající se umělou inteligencí a technologiemi metaversa. Navíc Dan Farah, producent hollywoodského filmu Ready Player One, přináší své zkušenosti se zachycením podstaty OASIS na plátně. Krátký teaser naznačuje svět plný akce, v němž se objeví ikonický DeLorean. Ačkoli se zatím jedná o jediné potvrzené propojení, možnosti dalších popkulturních crossoverů zůstávají otevřené. Hráči by se mohli setkat se zbraněmi, vozidly nebo dokonce s možnostmi úprav postavy na motivy svých oblíbených filmů, her nebo televizních pořadů.

NFT tržiště na Solaně, Tensor, odhalilo plány na vlastní token $TNSR

Tensor Foundation oznámila plány na vydání tokenu TNSR. Tensor, založený v roce 2022, je klíčovým hráčem na trhu s NFT na blockchainu Solana, s dosavadním zpracováním transakcí v hodnotě přes 2 miliardy dolarů. Token TNSR bude sloužit k řízení protokolů Tensoru, což je klíčové pro další rozvoj ekosystému NFT. Více v článku zde.

Webová stránka HitPiece prodávala písně jako NFT, práva však nevlastní

Webová stránka s názvem HitPiece vyvolala tento týden poprask poté, co někteří umělci poukázali na to, že stránka prodává kultovní písně ve formě NFT bez jejich svolení. Na HitPiece byly k mání NFT legendární hudby, včetně písní Britney Spears a BTS. Jak však v úterý uvedla hrstka umělců na Twitteru, platforma žádnou z těchto hudebních skladeb nevlastní a nemá ani povolení k prodeji těchto děl jako NFT. HitPiece založil bývalý zaměstnanec společnosti Sony a majitel hudebního vydavatelství Rory Felton a hudební manažer a bývalý rapper Michael Berrin. Zakladatelé na žádost o komentář bezprostředně nereagovali. V návaznosti na ohlasy stránka ve středu na své domovské stránce zobrazila prohlášení o pár slovech: „Zahájili jsme konverzaci a nasloucháme.“

Příchod NFT komiksů: Jak VeVe mění hru společně s hrdiny Marvel

Veve, platforma pro digitální sběratelské předměty, spustila svou platformu VeVe Comics s digitálním čtečkou, přičemž jako první série komiksů oznámila komiksy od Marvel Comics. Platforma poskytuje přístup k více než 300 digitálním vydáním od Marvelu, včetně hrdinů jako Spider-Man a Black Panther. Každý komiks nabízí detailní čtení po panelech, digitálně zpracované ručně. Více v článku zde.

Vstupenky na vlak ve formě NFT? Realitou v Indii

Cestujícím na palubách vysokorychlostních vlaků Tejas Express společnosti Indian Railway Catering and Tourism Corporation (IRCTC) budou brzy vydávány nejmodernější vlakové jízdenky za využití NFT technologie. Během sezóny Holi – barevného festivalu oslavujícího hinduismus od 20. března do 2. dubna – mohou cestující ve vlacích 82501 a 82502 využít jízdenky poháněné blockchainem. Společnost IRCTC nedávno na webu X uvedla dvojí podobu této iniciativy: „Tyto jízdenky nejsou pouhými digitálními suvenýry; jsou oslavou bohaté kulturní historie.“ IRCTC při této integraci spolupracuje se společností NFTtrace, která využívá blockchain Hyperledger a chytré kontrakty k zefektivnění prodeje jízdenek, zvýšení sledovatelnosti a důvěryhodnosti v pravost jízdenek.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..