Zdroj: https://www.nokia.com/metaverse/

Buď v obraze #68: Nokia vstupuje do metaverse, Sony hodlá pomocí tokenů změnit herní svět

Přivítejte 68. týdenní přehled, který je opět plný novinek ze světa Web3 a digitálního umění. Nokia se rozhodla změnit svou strategii a hodlá se posunout do čela technologického vývoje. Společnost se zaměřuje na rozvoj síťové infrastruktury a služeb, aby byla připravena na rychle se měnící budoucnost metaversa, webu3 a umělé inteligence. Coachella a OpenSea nám představují nový způsob, jak prožívat festivalové zážitky díky exkluzivním NFT kolekcím. Bitcoinové NFT se stávají stále populárnějšími a zajímavějšími investicemi, a speciální NodeMonke se prodal dokonce za milion dolarů! A nezapomeňme na Sony, které pracuje na revolučních super-fungible tokenech, které by mohly změnit herní svět. Čtěte dál a zjistěte víc o tom, co se děje ve fascinujícím digitálním prostředí!

Nokia mění strategii a připravuje se na metaverse

Dávná legenda, společnost Nokia, se chce postavit znovu do čela technologického vývoje. Nokia předpokládá do roku 2030 výrazný růst zejména metaversa, Web3 a umělé inteligence. Ve zprávě Technology Strategy 2030 společnost nastiňuje plán na zlepšení síťové infrastruktury a služeb, který má tomuto očekávanému nárůstu čelit. Kromě toho je zvláštní pozornost věnována příležitostem v oblasti metaversa se zaměřením na augmentaci člověka a prostorové výpočty. Pro podporu těchto snah založila společnost Nokia dvě laboratoře, které se věnují zkoumání metaversa a jeho základních technologií. Zapojení Nokie do metaversa se rozšiřuje i na praktické experimenty a iniciativy. Jeden z pozoruhodných projektů zahrnuje použití čoček Microsoft HoloLens připojených k 5G pro vzdálené pokyny k údržbě letadel. To demonstruje potenciál rozšířené reality pro podporu techniků na vzdálených místech.

Coachella a OpenSea přináší budoucnost festivalových zážitků

Coachella, slavný hudební festival, se spojuje s OpenSea, přední platformou pro NFT obchodování, aby představil tři exkluzivní kolekce NFT nazvané Coachella Keepsakes. Tyto kolekce nabízejí majitelům nejen digitální hodnotu, ale také konkrétní výhody, včetně exkluzivního přístupu do VIP zóny a unikátních suvenýrů. Sam Schoonover, vedoucí inovací u Coachelly, zdůrazňuje, že vlastnictví těchto NFT umožňuje návštěvníkům aktivně přizpůsobit své zážitky. Tento průlomový krok oznamuje novou éru v oblasti festivalů a živých událostí. Více v článku zde.

Bitcoinové NFTs poráží Ethereové, speciální NodeMonke se prodal za milion dolarů

Digitální obrázky pixelových komiksových opiček na bitcoinovém blockchainu, zvané NodeMonkes, se staly nejobchodovanější sbírkou Ordinals za posledních 24 hodin. Projekt byl spuštěn v prosinci 2023 za počáteční cenu téměř 9 000 USD. Jedna taková „opice“ se v pondělí prodala za více než 1 milion dolarů (v hodnotě bitcoinu). Floor price – neboli minimální cena určitého kusu – se pohybuje okolo 45 tisíc dolarů, zatímco majitelé opic považovaných za vzácnější si své kousky cení teoreticky až na 65 milionů dolarů. V porovnání s Ethereem dosahovaly Bitcoinové kolekce v minulém týdnu zhruba dvojnásobných objemů.

Sony vyvíjí nový typ digitálních tokenů, hodlá změnit herní svět

Společnost Sony se možná vydává na neprobádané území s patentovou přihláškou, která naznačuje vývoj super-fungible tokenů. Tato inovativní přihláška, zveřejněná 29. února 2024, by mohla představovat posun v přístupu herního průmyslu k digitálním aktivům a potenciálně změnit způsob, jakým hráči vlastní herní obsah a jak s ním pracují. Podle podrobností patentu by tyto tokeny mohly hráčům umožnit nakupovat a dokonce převádět herní aktiva v různých hrách. Patent popisuje super-fungible token jako jednotný balíček zahrnující několik non-fungible tokenů. K těmto NFT jsou připojena různá herní aktiva. Specifické měny a omezená přenositelnost totiž obvykle omezují tradiční herní nákupy. Podle patentové přihlášky by měl nový „vynález“ běžet na Ethereu.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..