Zdroj: https://decrypt.co

Buď v obraze #66: Největší transakce digitálního umění v historii, Yuga Labs má nového generálního ředitele

Ahoj komunito! Již v 66. vydání vám přinášíme poslední novinky z Web3. V uplynulém týdnu Arcade, platforma pro půjčování NFT, rozdávala tokeny $ARCD ve velkém. Dále došlo k jedné z největší transakcí digitálního umění a prodala se sada 10 Autoglyph NFT za ohromujících 14,5 milionů dolarů. Bitcoin se opět dostal do středu pozornosti a Yuga Labs oznamuje změny, a to nejen ve vedení. V neposlední řadě se pak Improbable chystá představit větší a lepší metaverse. Podívejme se detailněji níže, co nám tyto události přinesou.

Prodeje kolekcí rostou, Bitcoin je zpět na druhém místě

Na základě nejnovějších údajů vzrostly prodeje tokenů (NFT) za poslední týden o 17,66 % a dosáhly objemu o něco více než 306 milionů dolarů. Tento nárůst znamená skok oproti předcházejícímu týdnu, kdy prodeje NFT vzrostly o 16,8 %, přičemž vedoucí blockchainy z hlediska objemu – Ethereum a Bitcoin – zaznamenaly v posledních sedmi dnech opět růst. Prodeje NFT založených na Ethereu dokázaly získat oproti předchozímu týdnu růst o 8,58 %, k čemuž přispěly projekty jako Pandora a Bored Ape Yacht Club (BAYC). Nejvýraznější nárůst zaznamenaly bitcoinové NFT, což tento blockchain katapultovalo zpět na pozici druhého největšího hráče v metrice týdenních objemů prodejů. Za uplynulý týden dosáhl bitcoin prodejů ve výši 70,96 milionu dolarů, jak uvádí cryptoslam.io, což představuje vzestup o 75,20 % oproti předchozímu týdnu.

Historický prodej sady 10 Autoglyph NFT za 14,5 milionů dolarů

V minulém týdnu došlo k jedné z největších transakcí digitálního umění na blockchainu, kdy byla prodána sada 10 Autoglyphů od Larva Labs za 5 000 ETH (14,5 milionů dolarů) prostřednictvím Fountain. Autoglyphy jsou považovány za průkopnické v generativním umění na Ethereu a mají klíčové místo v uměleckých hnutích. Sběratel, který si přál zůstat anonymní, plánuje představit díla v muzeích. Více v článku zde.

Arcade, platforma pro půjčování NFT, připravila milionový airdrop

Populární decentralizovaný finanční protokol (DeFi) založený na Ethereu, který je známý svými službami v oblasti půjčování NFT, v minulém týdnu spustil ambiciózní airdrop svého nativního tokenu $ARCD. Slavný protokol rozjel emisi tokenů $ARCD pro majitele top kolekcí na Ethereu, Solaně a Bitcoinu. Mezi vybrané kolekce se dostaly Mad Lads a Tensorians blockchainu Solana; Pudgy Penguins, Lil Pudgys a Sappy Seals z Etherea a Bitcoin Puppets, NodeMonkes a RSIC z Bitcoin Ordinals. V minulém týdnu byly celkem čtyřem tisícům peněženek rozdávány balíčky po 750 $ARCD a to až do jejich vyčerpání. Celkem se tak rozdělilo 3 miliony tokenů $ARCD.

Yuga Labs reaguje a chce změnit svůj dosavadní přístup. Jako první krok volí výměnu generálního ředitele

Yuga Labs, tvůrce Bored Ape Yacht Club (BAYC), nedávno provedl významnou změnu ve svém vedení. Greg Solano, známý v komunitě jako Garga, se opět stal generálním ředitelem, nahrazujícího Daniela Alegreho, který tuto funkci zastával asi deset měsíců. S Gargovým návratem společnost Yuga Labs plánuje ambiciózní období. Jeho vize zahrnuje založení samostatné divize pro Bored Ape Yacht Club, zdokonalení komunikace ohledně metaverze Otherside a vývoj nových herních projektů. Tento krok zdůrazňuje závazek společnosti k inovacím a posilování své pozice v oblasti NFT a širším ekosystému Web3. Více v článku zde.

Společnost, která stojí za Otherside, chystá ještě větší metaverse

Technologická společnost Improbable, která stojí za projektem Otherside, rozšiřuje své úsilí o vytvoření vlastního virtuálního prostoru určeného pro obrovské akce, který by měl pojmout až 40.000 uživatelů najednou. Tato hodnota je větší než kapacita metaverza Yuga, která činí 10.000 účastníků. Při nedávném vydání zprávy Metaverse Society nazvané „Scaling the Metaverse“ představil Rob Whitehead, produktový ředitel společnosti Improbable, revoluční infrastrukturu společnosti navrženou pro obrovské množství uživatelů v jediném virtuálním prostředí. Inspirujíc se ikonickými hudebními festivaly, jako jsou Glastonbury a Coachella, Whitehead představil digitální krajinu pulsující životem a interakcí, kde se účastníci mohou okamžitě propojit. Spoluprací se sportovními a hudebními organizátory se Improbable snaží replikovat spontánnost a komunitní atmosféru reálných setkání.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..