Larva Labs Autoglyphs
Zdroj: Fountain

Historický prodej sady 10 Autoglyph NFT za 14,5 milionů dolarů

Dnes se odehrála jedna z největších transakcí digitálního umění na blockchainu, kdy byla prodána sada 10 Autoglyphů, průkopnického projektu generativního umění od Larva Labs z dubna 2019.

V historickém prodeji, zprostředkovaném platformou pro obchodování s krypto uměním Fountain, byla sada Autoglyphů prodána za 5 000 ETH (14,5 milionů dolarů). Tímto nákupem se setkáváme s raritou, neboť se jedná o jednu ze tří „dev sad“ a všechny kusy mají v sériovém číslování hodnotu nižší než 100.

Sběratel, který si přeje zůstat v anonymitě, plánuje v budoucnosti představit díla v muzeích a institucionálních prostorách. Byl zastoupen uměleckou poradkyní Amandou Schmitt, která byla dříve uvedena na obálce časopisu TIME jako „Osoba roku“ v roce 2017.

Autoglyphy jsou široce uznávány jako první generativní umění na blockchainu Ethereum. Spuštěné Matt Hallem a Johnem Watkinsonem z Larva Labs téměř dva roky po jejich proslulém vytvoření CryptoPunks, se sada 512 unikátních výstupů stala jednou z nejžádanějších sbírek pro sběratele generativního umění.

„Pro sběratele je získání sady kompletní sady Autoglyphů jedním z nejvíce žádaných a nejtěžších kousků k získání,“ říká Schmitt. „Na světě existuje pouze sedm dalších sbírek, které ji mají, jednou z nich je i samotné Larva Labs.“

Autoglyphy jsou považovány za průkopnickou sérii, která je samostatná, neměnná a plně na blockchainu, což jim dává klíčové místo ve formování uměleckých hnutí. Autoglyphy navazují na bohatou linii digitálního a generativního umění od 60. let 20. století.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..