Zdroj: https://www.apple.com/apple-vision-pro/

Buď v obraze #63: První metaverse pro Vision Pro chystá pražské studio, Magic Eden představil multichain peněženku

Vítáme vás v 63. dílu našeho pravidelného průzkumu Web3 světa! OpenSea zkoumá nové možnosti spojení fúzí a akvizic. Magic Eden a Exodus představují revoluční multi-chain peněženku pro NFT, umožňující obchodování s aktivy napříč blockchainy. Vitalik Buterin varuje před spojováním umělé inteligence s blockchainem. Art Blocks posiluje podporu generativního umění akvizicí NFT tržiště Sansa. Pražské studio Victoria VR přichází s prvním metaverse pro Apple Vision Pro. Zůstaňte v obraze!

OpenSea je otevřeno možnostem fúzí a akvizic

Výkonný ředitel společnosti OpenSea, Devin Finzer, prozradil, že jeho tržiště s digitálními tokeny je otevřené možnostem fúzí a akvizic. V rozhovoru pro DLNews Finzer prozradil, že OpenSea mapuje nové vody a otevřeně vyjadřuje zájem o akvizice a potenciální převzetí. „Myslíme si, že pokud se objeví vhodné partnerství, pak je to něco, co bychom měli určitě zvážit,“ řekl Finzer v rozhovoru. Finzer však připustil, že společnost OpenSea je takovým vyhlídkám nakloněna, ale neposkytl žádné podrobnosti o načasování ani o zájemcích. Zdůraznil také, že v současné době společnost OpenSea aktivně nehledá kupce.

Magic Eden představil novou crypto peněženku s podporou více blockchainů

Magic Eden a Exodus spustily revoluční multi-chain peněženku pro NFT, umožňující kontrolu nad aktivy na blockchainech jako Solana, Bitcoin, Ethereum a Polygon. Nabízí nativní bridge, snadnou správu portfolia a přímý obchod s NFT na Magic Eden tržišti. Měsíc výhod zahrnuje exkluzivní bonusy od projektů jako Degen Ape Academy. Více v článku zde.

Vitalik Buterin: „Buďte opatrní při propojování AI s blockchainem.“

Spolutvůrce Etherea, Vitalik Buterin, ve svém příspěvku na blogu vysvětlil, že jednou z oblastí, kde má umělá inteligence největší přidanou hodnotu je její uplatnění v rozhraní kryptopeněženek. Právě zde by uživatelům pomáhala pochopit a bezpečně vysvětlovat transakce a jejich podpisy případně by mohla pomoci s odhalováním podvodů. Podle Buterina by naopak nejrizikovějším počinem bylo využití AI k řízení krypto systémů, protože modely AI s otevřeným zdrojovým kódem by mohly být zranitelné vůči útokům protivníka.

Art Blocks přichází s dalším strategickým krokem pro podporu generativního umění

Art Blocks posílilo svou pozici v digitálním umění převzetím NFT tržiště Sansa. Tato akvizice je součástí strategie Art Blocks na podporu generativního umění. Zakladatel Art Blocks, Erick Calderon, zdůraznil závazek k diverzifikaci ekosystému a zlepšení zážitku pro umělce a sběratele. Sansa, od listopadu 2022, prodala přes 1 300 uměleckých děl s celkovým obratem přesahujícím 2,2 milionu dolarů. Tato akvizice naznačuje plánovaný rozvoj Art Blocks v roce 2024. Více v článku zde.

První metaverse pro Apple Vision Pro vyvíjí pražské studio

Dne 2. února se začal prodávat Apple Vision Pro, první „prostorový počítač“ technologického giganta. Právě tak jej firma Apple promuje. Spolu se zahájením prodeje oznámila společnost Victoria VR, která se zabývá kryptoměnami a virtuální realitou (VR), že pracuje na vydání první metaverse aplikace. Tým 80 vývojářů se sídlem v Praze strávil budováním Victoria VR poslední dva roky. Hra je v současné době ve fázi alfa, její ukázka v CQB Aréně je naplánována na 9. února a Early Access na duben 2024. Mezi veřejnost by se mohla dostat v druhém kvartálu letošního roku. Metaverse společnosti Victoria VR je poháněn jejím tokenem $VR, který bude odměňovat aktivní uživatele. Token je založen na platformě Ethereum podle standardu ERC-20 tohoto blockchainu.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..