Sansa NFT marketplace
Zdroj: Sansa / X.com

Art Blocks přichází s dalším strategickým krokem pro podporu generativního umění

Společnost Art Blocks, specializující se na digitální umění, nedávno rozšířila své aktivity akvizicí NFT tržiště Sansa. Tato akvizice je součástí promyšlené strategie rozšíření jejího ekosystému a vytvoření dedikovaného prostoru pro generativní umění.

Zakladatel a CEO Art Blocks, Erick Calderon, vyjádřil nadšení z tohoto vývoje v nedávném prohlášení. Zdůraznil závazek společnosti diverzifikovat způsoby, jakými umělci mohou svá díla uvádět na trh prostřednictvím ekosystému Art Blocks, a zlepšovat celkový zážitek pro sběratele. „Naše základy jsou hluboká láska ke generativnímu umění, a zůstáváme odhodláni vyvíjet se tak, aby poskytovaly nejlepší zážitek pro tvůrce a sběratele, vždy s ohledem na budoucnost individuálního uměleckého vyjádření,“ prohlásil.

Sansa, založená v listopadu 2022 s primárním zaměřením na generativní umění a Art Blocks, rozšířila svůj záběr na širokou škálu digitálního umění, umělců a galerií. Platforma zajišťuje kvalitu uměleckých děl prostřednictvím přísného výběrového procesu, čímž umožňuje sběratelům přístup k pečlivě kurátorské kolekci umění. Od svého vzniku Sansa prodala více než 1 300 uměleckých děl, přičemž celkový obrat prodejů přesáhl 2,2 milionu dolarů.

Art Blocks, založené Erickem ‚Snowfro‘ Calderonem v roce 2020, je průkopnickou společností v oblasti generativního umění, jejímž cílem je spojovat umělce a sběratele. Ekosystém Art Blocks je známý díky vedoucím projektům NFT umění, včetně Calderonova „Chromie Squiggles,“ Tylera Hobba „Fidenza“ a Dmitriho Cherniaka „Ringers“, přičemž posledně jmenované bylo prodáno za 6,2 milionů dolarů na aukci v Sotheby’s v loňském roce.

V březnu 2023 Art Blocks uvedla na trh vlastní tržiště NFT s garantovanými autorskými poplatky; akvizice Sansy představuje první z řady plánovaných rozvojových kroků společnosti v roce 2024.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..