Zdroj: https://cryptopunks.app/

Buď v obraze #62: Bitcoin a Solana mají 75 % dominanci na NFT trhu, CryptoPunk #6940 se prodal za 205 ETH

V minulém týdnu se na sekundárním trhu prodal CryptoPunk #6940 za 205 ETH, což představuje největší jednotlivý NFT prodej za poslední měsíc. Magic Eden rozšiřuje svůj věrnostní program v partnerství s Non-Fungible DAO. V roce 2023 dominují Bitcoin a Solana s 75 % nových NFT projektů. Quantum Cats od Taproot Wizards získaly pozornost a Genesis Cat byla vydražena na aukci Sotheby’s za více než 250 tisíc dolarů. Na Dogecoin blockchainu je nyní k dispozici hratelná verze klasické hry Doom. Sledujte nejnovější trendy digitálního světa v našem aktuálním přehledu!

CryptoPunk se prodal za 205 ETH

V minulém týdnu byl na sekundárním trhu prodán CryptoPunk #6940 za více než půl milionu dolarů (205 ETH). Jedná se největší jednotlivý NFT prodej za poslední měsíc. Předchozí prodej téhož CryptoPunka se uskutečnil za 215 ETH v dubnu 2023. Tento prodej však měl nižší hodnotu kvůli tehdejší nižší ceně Etherea, která činila 397 924 USD. Nejnovější nákup přichází více než dva měsíce poté, co se jiný token z kolekce CryptoPunk dostal na titulní stránky novin, protože zaznamenal působivý prodej v hodnotě 600 ETH (v té době v hodnotě 1,14 milionu dolarů). Tento prodej se týkal CryptoPunk #7458 a předcházel oživení NFT trhu.

NFT tržiště Magic Eden rozšiřuje svůj věrnostní program

Magic Eden oznámil změny, které mají posílit jeho pozici na trhu s digitálním uměním. Nejenže firma plánuje otevřít svůj kód ve spolupráci s nově vznikající organizací Non-Fungible DAO, ale také plánuje rozšíření svého stávajícího programu odměn pro uživatele platformy. Více v článku zde.

Bitcoin a Solana jsou domovem 75 % kolekcí vytvořených v roce 2023

Od svého vrcholu v letech 2021 a 2022 obecně zájem o NFT ochladl, snížil se objem a na trhu se objevilo méně projektů. To však rozhodně neplatí pro Bitcoin a Solanu. Bitcoinové NFT jsou jedinečné v tom, že média (většinou obrázky) jsou skutečně uloženy v blockchainu namísto centralizovaných databází. Solana si mezitím vydobyla prostor díky nižším poplatkům a lepšímu výkonu sítě než její konkurenti. Na druhé straně Ethereum drasticky ztratilo svou předchozí dominanci.

Genesis Cat od Taproot Wizzards byla vydražena za více než 250 tisíc dolarů

Vášnivě očekávaná NFT kolekce Quantum Cats od Taproot Wizzards zažila ohromující úspěch. Dražba Genesis Cat na aukčním domě Sotheby’s dosáhla výjimečných 6,31 BTC (více než 250 000 dolarů), což přispělo k celkovému výnosu aukce Ordinals na téměř 1,1 milionu dolarů. Více v článku zde.

Herní klasika, Doom, jde nyní hrát na Dogecoin blockchainu

Dogecoin, blockchain zrozený z memů a kreativity, nyní hostuje klasickou střílečku z první osoby – Doom z 90. let. Pomocí protokolu Dogecoin Ordinals, nazývaného také „Doginals“, pseudonymní vývojář „Mini Doge“ zapsal hru Doom do blockchainu Dogecoin. Hra Doom byla poprvé vydána v roce 1993 a stala se jednou z nejoblíbenějších her své doby. Podle Mini Dogeho byla bezplatná verze hry Doom zapsána do sítě Dogecoin na oslavu 30. výročí hry. Hra uvnitř blockchainu obsahuje devět herních úrovní, které mohou být zveřejněny, aniž by byly narušeny licenční podmínky. Díky tomu si může kdokoli zahrát na tomto odkazu.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..