Buď v obraze #61: Polovina nejvýznamnějších módních značek má svou kolekci, Solana chystá druhý smartphone

Hezké pondělí! Náš nový přehled začneme zajímavým faktem – polovina z nejvýznamnějších padesáti módních značek má své vlastní NFT kolekce, s Adidas a Nike v čele. Solana Mobile představuje druhou generaci svých krypto-mobilů, Chapter 2, s vydáním až v roce 2025. OpenSea rozšiřuje využití NFT. Plánuje novou verzi, OpenSea 2.0, s lepším uživatelským prostředím a specifickými funkcemi pro různé typy NFT. Taproot Wizards představují Quantum Cats, NFT kolekci inspirovanou kódem Bitcoinu, včetně unikátního kusu na aukci v Sotheby’s. Coinbase spouští funkci „Instamint“, která umožňuje uživatelům snadněji vytvářet své vlastní NFT pomocí umělé inteligence. To vše v našem nejnovějším přehledu!

Téměř polovina z top 50 světových módních značek má svou NFT kolekci

Podle příspěvku portálu CoinGecko na síti X má 21 z 50 nejvýznamnějších světových módních značek své vlastní NFTs. Studie uvádí, že devět značek má jedinou kolekci, zatímco šest z nich vytvořilo po dvou kolekcích NFT. Většina módních značek stvořila své kolekce v roce 2021 nebo 2022. Mezi výjimky tohoto trendu však patří Cartier, The North Face a Ralph Lauren, které vstoupily do Web3 prostoru v roce 2023 uprostřed medvědího trhu. Nejvýznamnější tradiční značkou ve Web3 je Adidas, který se může pochlubit 12 kolekcemi a disponuje specializovaným interním týmem s názvem Three Stripes Studio. Úvodní módní NFT kolekci „Into the Metaverse“ představila společnost Adidas koncem roku 2021. Dalším klíčovým hráčem je Nike, který dosud představil devět NFT kolekcí. Společnost Nike na sebe upozornila koncem roku 2021 akvizicí web3 studia RTFKT, které je uznávaným virtuálním studiem, stojícím například za kolekcí CloneX.

Solana Mobile oznámila předprodej druhé generace svého smartphonu

Solana Mobile představila druhý kryptoměnový smartphone po úspěchu modelu Saga. S cenou 450 dolarů a plánovaným vydáním v první polovině roku 2025, nový model Chapter 2 následuje po původním telefonu Saga, který začal za 1000 dolarů a nakonec byl prodáván za 599 dolarů kvůli nárůstu hodnoty BONK tokenu. Více v článku zde.

OpenSea hledá další možnosti využití NFTs

Devin Finzer, generální ředitel společnosti OpenSea, považuje NFT za víc než jen sběratelské předměty. „Jednou z věcí, která nás nejvíce vzrušuje, není nutně to, jak dosáhnout největšího objemu, ale spíše to, jak vytvořit co nejlepší případy využití NFT,“ řekl. Finzer uvedl, že jeho společnost pracuje na „OpenSea 2.0″, což je vylepšená platforma, která podle něj poskytne lepší uživatelskou zkušenost a větším rozlišením mezi kategoriemi NFT. V současné době se NFT tokeny zobrazují stejně na OpenSea i na jiných platformách, bez ohledu na to, zda se jedná o herní token nebo vstupenku na událost. „Opravdu chceme mít tržiště, které bude možné lépe přizpůsobit jednotlivým typům použití,“ řekl a dodal, že OpenSea pracuje na zobrazování NFT vstupenek v kalendáři a jejich řazení podle data.

Taproot Wizzards spustí vlastní Ordinals kolekci

Společnost Taproot Wizards představila Quantum Cats, kolekci 3 333 NFTs inspirovanou původním kódem Bitcoinu. Kolekce využívá historický operační kód OP_CAT a byla vytvořena za 66 000 dolarů pomocí metody Evolving Inscriptions. Dražba unikátního NFT Genesis Cat, součásti kolekce, probíhá v Sotheby’s. Více v článku zde.

Coinbase nyní uživatelům umožňuje vytvořit vlastní kolekci pomocí AI

Coinbase před pár dny představila ve své sekci věnované NFT tržišti svou nejnovější funkci „Instamint“. Tato funkce umožňuje uživatelům generovat digitální tokeny pomocí umělé inteligence. Nový nástroj je v současné době přístupný v beta verzi na webových stránkách a k vytvoření vlastního NFT musí uživatelé nahrát obrázek, který bude sloužit jako základ tokenu. Dále musí zadat název a popis NFT spolu s nastavením jeho ceny (od 0,01 USD). V úvodním týdnu spuštění beta verze zaznamenalo tržiště zatím pouze 900 transakcí a objem prodejů 73 ETH. Coinbase však nezveřejnila počet uživatelů, kterým byl umožněn přístup k této platformě.



Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..