Buď v obraze #59: Dávné ilustrace Mickeyho Mouse nejobchodovanějšími na OpenSea, Logan Paul odkoupí zpět svou kolekci

Začátek nového roku 2024 opět nebyl nudným – tedy alespoň pro Web3 svět. Etherscan překvapivě oznámil akvizici Solscanu, rozšiřujíc tak svou působnost napříč blockchain ekosystémy. Klasický Mickey Mouse od Disneyho se stal hitem na OpenSea poté, co vypršela autorská práva. V prosinci loňského roku se Bitcoin NFTs staly nejpopulárnějšími, překonávajíc Ethereum a další blockchainy. Dále Logan Paul se snaží napravit neúspěch svého projektu CryptoZoo investicí přes 2,3 milionu dolarů do odkupu NFTs. Někteří tvůrci NFT kolekcí navíc rozhodli odměňovat držitele akciemi svých firem, což udává trhu nový trend. Tyto a další události přinášíme v prvním přehledu roku 2024.

Měsíc prosinec byl rekordní pro Bitcoin NFTs

Obchodování s NFT na bitcoinové síti zaznamenalo v prosinci uplynulého roku nový milník – síť totiž získala dosud nejvyšší prodejní rekord za jeden měsíc. Podle údajů z portálu Cryptoslam dosáhl objem obchodů na bitcoinu téměř miliardy, čímž upozadil Ethereum, Solanu, Polygon i Arbitrum. Podle uvedeného portálu zaznamenal BTC blockchain v minulém měsíci prodeje ve výši 881 mil. USD, zatímco Ethereum, druhý největší blockchain, zaostal s prodeji NFT v celkové výši 364,79 mil. USD. Na základě těchto údajů překonaly objemy u BTC více než dvojnásobně prodeje u Etherea. Zatímco prodeje NFT kolekcí na Solaně narostli oproti předchozímu měsíci o působivých 312 %, síť stále zaostávala za Bitcoinem a Ethereem s dosaženým objemem 325,14 miliony dolarů za prosinec.

Etherscan a Solscan spojí síly pro lepší přístup k datům na blockchainu

V úvodu roku 2024 oznámil Etherscan akvizici Solscanu, předního prohlížeče dat pro Solana blockchain. Tato koupě značí rozšíření služeb sledování dat blockchainu napříč různými ekosystémy. S více než třemi miliony měsíčních uživatelů a silnou komunitou na platformě X (předtím Twitter) přináší Solscan nejen svou uživatelskou základnu, ale i hloubku analýz a přehledů. Více v článku zde.

Dávné ilustrace Mickeyho Mouse se staly nejobchodovanějšími tokeny na OpenSea

Verze Mickeyho Mouse od Walt Disney, která se objevila v krátkém filmu „Steamboat Willie“ z roku 1928, se 1. ledna stala veřejně dostupnou poté, co vypršela její autorská práva. Po vypršení platnosti práv se tři NFT kolekce související s touto postavou umístily na prvních třech místech 24hodinového seznamu trendů OpenSea. Kolekce NFT s názvem „Steamboat Willie Public Domain 2024″ se dostala na první místo poté, co dosáhla objemu obchodů ve výši přibližně 1,2 milionu dolarů. Další kolekce s názvem „Steamboat Willie“ obsadila druhé místo v seznamu, zatímco „Steamboat Willie’s Riverboat“ se umístila na třetím nejvyšším místě. Ačkoli autorská práva na tuto verzi populárního maskota vypršela, společnost Disney připomněla, že moderních verzí Mickeyho se vypršení platnosti Steamboat Willieho nedotkne.

Logan Paul plní svůj slib a odkupuje CryptoZoo NFTs od držitelů

Americký youtuber Logan Paul čelí problémům s neúspěchem svého NFT projektu CryptoZoo. I přes nezdary se rozhodl investovat přes 2,3 milionu dolarů do odkupu NFT z této kolekce, aby splnil slib investorům. Hra CryptoZoo, inspirovaná Pokémonem, byla kvůli regulačním problémům zrušena po prodeji 11 000 NFT. Paul rovněž podniká právní kroky a žaluje klíčové postavy za údajné podvody s tokeny $ZOO. Více v článku zde.

Některé NFT projekty začaly rozdávat akcie svých firem

Během období svátků zakladatelé dvou sbírek oznámili, že budou držitelům jejich NFT tokenů rozdávat vlastní kapitál společnosti. Pons Asinorum, zakladatel kolekce „The Plague“, přišel s prohlášením, že držitelům jejich NFT bude přiděleno procento akcií společnosti podle počtu tokenů, které drží. Několik dní po tomto oznámení přišel podobný krok od spoluzakladatele značky Rektguy, Ovieho Faruqa, v NFT světě známého také jako OSF. Právě tento umělec 1. ledna oznámil, že držitelé jejich NFT dostanou darem podíl v jejich společnosti Rekt Brands Inc.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..