Buď v obraze #58: Blur je nejvýznamnější NFT tržiště, Epic Games zásadně mění svou politiku

V našem přehledu posledního týdne uplynulého roku se těšte na shrnutí klíčových událostí a novinek, které určitým způsobem jistě ovlivní i aktuální rok. Blur, přední NFT tržiště, se v minulém roce stalo jedničkou a výrazně překonalo OpenSea. Čína, i přes svůj zákaz kryptoměn, zaměřuje svou pozornost na Web3 a blockchain a plánuje národní strategii pro další generaci internetu. Minecraft překonává dřívější odpor k NFTs a integruje Worldcoin, což je významný krok v oblasti digitální identity. Aukční síň Sotheby’s dosáhla historického úspěchu, generujíc téměř 35 milionů dolarů z prodeje digitálního umění. Epic Games mění svou politiku a začíná podporovat blockchainové hry na své platformě. To vše a mnohem více si přečtěte v našem 58. přehledu!

Blur je nejpopulárnější NFT tržiště, OpenSea překonává „o parník“

Blur, tržiště non-fungible tokenů (NFTs), uzavírá rok 2023 s velkým úspěchem a očekává, že objem obchodů výrazně překonal OpenSea. Díky raketovému vzestupu Blur vede v měsíčním objemu prodejů již více než polovinu roku. Podle údajů společnosti DappRadar dosáhl v posledním měsíci objem prodejů NFT Blur celkem 590 milionů dolarů, čímž se zařadil na první místo. V těsném závěsu za ním se umístily tržistě OKX a Magic Eden, které ve stejném období dosáhly objemů prodejů ve výši 558 milionů USD, respektive 144 milionů USD. Na čtvrtém místě se umístila společnost OpenSea s objemem prodejů 119 milionů dolarů. Během posuzovaného 30denního období zaznamenalo kdysi nejúspěšnější tržiště pouze 29 % meziměsíční nárůst prodejů.

Čína věnuje pozornost Web3 a blockchainu, i přes zákaz kryptoměn

Čínská vláda hodlá vypracovat národní plán pro rozvoj Web3, následující generace internetu. Ministerstvo průmyslu a informační technologie (MIIT) chce podporovat výzkum v oblasti Web3 a vytvořit strategii přizpůsobenou zeměpisným podmínkám. Plán má prosazovat nové obchodní modely, včetně NFT a decentralizovaných aplikací, a zvýšit povědomí veřejnosti o technologiích Web3. Čína rovněž zamýšlí spustit pilotní programy pro decentralizované digitální identity, navazující na úsilí měst, jako jsou Peking a Šanghaj, vytvářet lokální vývojové směry. Více v článku zde.

Minecraft integruje Worldcoin, navzdory dřívějšímu negativnímu postoji k NFTs

Přestože vývojáři Mojang a vydavatel Microsoft zakázali v červenci 2022 používání NFT v populárním sandboxovém titulu Minecraft, dali zelenou integraci Worldcoinu, projektu, který vede šéf OpenAI Sam Altman. Integrace umožní majitelům serverů Minecraftu omezit přístup pouze hráčům, kteří vlastní World ID, digitální pas vytvořený společností Worldcoin, k jehož získání je třeba osobní sken oční duhovky. Integrace Worldcoin v Minecraftu nevyužívá nativní token $WLD, ale používá výhradně technologii World ID k ověření pravosti hráče. Již v červenci 2022 společnost Mojang oznámila úplný zákaz jakékoli integrace NFT s jejich hlavním titulem s odkazem na problémy týkající se „rozporu s jejich směrnicemi a duchem Minecraftu“. To mělo zásadní dopad na celou řadu Web3 projektů – nejvýznamnější z nich nesl název NFT Worlds.

Historický úspěch pro Sotheby’s: Prodej digitálního umění dosáhl téměř 35 milionů dolarů

V roce 2023 Sotheby’s dosáhla v prodeji digitálního umění výjimečného úspěchu, překonávajíc rekordy a generujíc téměř 35 milionů dolarů. Při první živé aukci digitálního umění vydělala 12 milionů dolarů, přičemž prodej NFT „Ringers #879“ dosáhl rekordních 6,2 milionu dolarů. Sotheby’s plánuje posílit podporu tvůrců a zdokonalit strategie na primárním trhu. Aukční síň, která vstoupila do sektoru NFT v roce 2021, pravidelně dosahuje významných úspěchů. Více v článku zde.

Epic Games mění svou politiku a začíná podporovat blockchainové hry

Obchod Epic Games Store zásadním způsobem změnil svou politiku a přijal hry založené na blockchainové a NFT technologii, čímž vdechl nový život do diskusí o proveditelnosti a podpoře těchto inovativních herních modelů. Díky této změně, která je v rozporu s postojem konkurenční služby Steam, se na online platformu triumfálně vrátily populární hry jako „Gods Unchained“ a „Striker Manager 3″. V návaznosti na změnu zásad dostávají nyní v obchodě Epic Games Store druhou šanci hry, které dříve bojovaly se svým hodnocení „Adults Only“ od Entertainment Software Ratings Board (ESRB). ESRB dříve označila všechny blockchainové hry jako Adults Only vzhledem k hodnotě jejich odměn v reálné měně.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..