Zdroj: Flicker.com / @ajay_suresh

Historický úspěch pro Sotheby’s: Prodej digitálního umění dosáhl téměř 35 milionů dolarů

V roce 2023 dosáhla známá britsko-americká aukční síň Sotheby’s, s historií dlouhou 279 let, pozoruhodného úspěchu v oblasti digitálního umění. Pod vedením Michaela Bouhanny, viceprezidenta a šéfa digitálního umění, firma získala téměř 35 milionů dolarů z prodeje digitálního umění. Bouhanna označil tento rok za klíčový moment pro digitální umění.

Tento rok byl pro aukční síň milníkem, protože hostila svou první živou aukci digitálního umění s účastí 300 lidí a s výnosy 12 milionů dolarů. Významným okamžikem byl prodej NFT „Ringers #879“ od digitálního umělce Dmitrije Cherniaka, který se prodal za rekordních 6,2 milionu dolarů. Do budoucna se Sotheby’s zaměří na podporu tvůrců a zdokonalení jejich strategií na primárním trhu.

Sotheby’s se poprvé zapojilo do sektoru NFT v dubnu 2021, kdy aukčně prodávalo dílo tajemného digitálního umělce Paka. Od té doby aukční síň pravidelně překonává rekordy v prodeji digitálního umění.

Současně s nedávným vzestupem hodnoty Bitcoinu zaznamenal trh s NFT oživení. Jen v listopadu dosáhl celkový objem obchodů téměř 1 miliardu dolarů, přičemž průměrná hodnota transakcí NFT vzrostla o více než 110 %.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..