Čína Web3 NFT
Zdroj: Play-to-Earn Games

Čína věnuje pozornost Web3 a blockchainu, i přes zákaz kryptoměn

Čínská vláda se rozhodla formulovat národní plán rozvoje Web3, což je další generace internetu. Plán byl představen Ministerstvem průmyslu a informační technologie (MIIT) a má za cíl zlepšit výzkum v oblasti Web3 a formulovat strategický plán rozvoje, který bude „v souladu se zeměpisnými podmínkami”. Tento krok přichází, přestože Peking stále podporuje ambice Hongkongu stát se významným centrem virtuálních aktiv.

MIIT prohlásilo, že navrhovaný plán bude nejen upřesňovat vývojovou cestu Web3, technologické priority a modely aplikací, ale také se zaměří na oblasti, jako jsou státní záležitosti a průmysl. Plán bude podporovat „nové obchodní modely”, jako jsou nezaměnitelné tokeny (NFT) a decentralizované aplikace, a současně prohloubí porozumění veřejnosti technologiím Web3. Čína plánuje také spustit pilotní aplikace pro decentralizované digitální identity.

Navzdory tomu, že prohlášení MIIT neposkytlo žádné aktualizace ohledně zákazu kryptoměn v Číně, naznačilo, jakým směrem se Čína ubírá, aby držela krok s tím, co někteří označují za další evoluci internetu. Tento plán by představoval první národní politiku Web3 v Číně, následující po nedávných snahách velkých měst, jako jsou Peking a Šanghaj, o vytvoření místních vývojových cest pro Web3.

Web3 je často zaměňován s kryptoměnami, NFT a metaversum, ale jedná se o další generaci internetu, která slibuje odolnější web v dlouhodobém horizontu, distribuovaný mezi mnoha různými systémy. Čína již plánuje experimentovat s národním blockchainovým systémem pro ověřování identity.

Tento krok umožní uživatelům ukládat veřejné kryptografické klíče do dokumentu RealDID, který bude zveřejněn na blockchainu po ověření skutečného jména policií prostřednictvím systému Cyber Trusted Identity. Mezi jeho údajnými výhodami patří zvýšení ochrany soukromí tím, že umožní internetovým uživatelům přihlásit se na online platformy bez použití osobních údajů, jako jsou telefonní číslaNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..