Buď v obraze #53: Nike a RTFKT vytvořili další kolekci tenisek, Free-to-play hry jako klíč k adopci Web3

Ahoj! Také uplynulý týden nám přinesl spoustu zajímavých oznámení a událostí. Zakladatelé NFT tržiště Blur představili nový projekt – blockchain Blast. Nike a RTFKT společně oznámili novou kolekci tenisek, která je tentokrát dostupná pro všechny. Projekt Cool Cats oslnil diváky na Macy’s Thanksgiving Day Parade 2023 s impozantním balónem Blue Cat. CoinGecko rozšiřuje své služby o detailní data o NFT kolekcích. A aby toho nebylo málo, Gabby Dizon, spoluzakladatel Yield Guild Games, nám přináší zajímavý pohled na budoucnost, kde free-to-play hry hrají klíčovou roli v adopci Web3.

Zakladatelé NFT tržiště Blur plánují spuštění blockchainu Blast

Nový projekt Blast, Layer 2 blockchain na Ethereu, získal 20 milionů dolarů od investorů a uživatelé vložili přes 300 milionů dolarů v Etheru a stablecoinech. Blur si vede obzvláště dobře po spuštění vlastní blockchainové sítě 2. vrstvy nazvané Blast. Síť zaznamenala vklady v souhrnné hodnotě vyšší než 400 milionů dolarů a v květnu plánuje airdrop. Více v článku zde.

Nike a RTFKT vytvořili další kolekci tenisek, tentokrát dostupnou pro všechny

V návaznosti na probíhající alianci s módní značkou „nové generace“ RTFKT představil sportovní gigant Nike svou nejnovější nabídku: tenisky „RTFKT Dunk Genesis“, které si bylo možné v minulém týdnu předobjednat na oficiálním e-shopu RTFKT. Na rozdíl od minulých verzí, které RTFKT a Nike vytvořily společně, může tyto kousky obuvi vlastnit kdokoli, aniž by musel držet stejnojmenný NFT token. Každý pár bot opět prolomí hranice inovací díky určitým designovým prvkům. Kromě toho každou z tenisek doprovází čip NFC nazvaný „RTFKT World Merging“, který majitelům umožňuje vlastnit digitální protějšek.

Blue Cat od Cool Cats zazářila na Macy’s Thanksgiving Day Parade 2023

Projekt Cool Cats se připojil k Macy’s Thanksgiving Day Parade s obřím balónem Blue Cat. To souvisí s vydáním animované série „The Milk Chug“ na YouTube Shorts, kde vystupuje Blue Cat a mléčný karton jménem Chugs. Macy’s nabídla speciální mikinu Cool Cats s NFC čipem propojeným s tokenem Azuki, umožňující použití v reálu i na digitální platformě Cool Cats. Více v článku zde.

CoinGecko přidá detailní data o NFT kolekcích

Gigant v oblasti „sledování kryptoměn“, CoinGecko, rozšiřuje svou nabídku tím, že získává platformu pro datovou NFT infrastrukturu – zvanou Zash. CoinGecko plánuje integrovat data této společnosti do svého programového rozhraní (API) v rámci druhého čtvrtletí roku 2024. Uživatelé portálů CoinGecko tak budou mít přístup k detailním NFT datům a přidány budou i extra statistiky týkající se kryptoměnového trhu. Provozní ředitel společnosti CoinGecko, Bobby Ong, se k akvizici vyjádřil následovně: „Zastáváme vizi, že každé aktivum, které lze tokenizovat, bude tokenizováno. Věříme, že NFT budou i nadále inovovat nad rámec PFP a odemknou nové příležitosti a případy využití po celém světě. Z tohoto důvodu jsme optimističtí ohledně oživení trhu NFT.“

Free-to-play hry jsou klíčem k adopci Web3, říká spoluzakladatel Yield Guild Games

Podle Gabbyho Dizona, spoluzakladatele Yield Guild Games, se nejúspěšnější Web3 hry příštího roku odkloní od principu play-to-earn (P2E) a zaměří se na to, aby byly zcela zdarma a přilákaly hráče (free-to-play). V rozhovoru pro Cointelegraph zdůraznil Dizon, že nová generace hyperúspěšných Web3 her bude usilovat o minimalizaci finančních a technických bariér vstupu, na rozdíl od her jako je například Axie Infinity Classic. V této hře je totiž nutné, aby hráči investovali do zakoupení minimálně tří Axie nonfungible tokenů (NFT) pro možnost hraní. Gabby věří, že nový přístup k hraní a ekonomice her může přinést stabilnější a udržitelnější model, reagující na nedávné problémy v blockchainových hrách. Ty byly spojené se zhroucením hodnoty aktiv a odchodem hráčů, a tedy i příjmů z ekosystému.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..