Blast

Zakladatelé NFT tržiště Blur plánují spuštění blockchainu Blast

V pondělí byl spuštěn nový projekt Blast, který bude tzv. Layer 2 blockchainem na Ethereu. Projekt získal v prvních hodinách po oznámení desítky milionů dolarů od investorů.

Blast je vytvořen Tieshunem Roquerrem, známým také jako „Pacman“, zakladatelem Blur. Cílem projektu je stát se první Layer 2 platformou na Ethereu s vlastním modelem výnosu. Projekt získal počáteční investici 20 milionů dolarů od investorů jako Paradigm a Standard Crypto, mezi dalšími investory patří i Hasu z Flashbots a CEO Delegate Foobar.

Podle údajů z Etherscanu investoři již poslali na Blast více než 300 milionů dolarů v ethereu a stablecoinech. Tento projekt má řešit problémy rychlosti, nákladů a škálovatelnosti, které se týkají Ethereu Layer 1 blockchainu. Uživatelé budou mít přístup k automatickému výnosu, poskytujícímu 3-4% z nezávislého stakingu etherea a 5% pro stablecoiny.

Přístup do Blastu je v současné době omezen na pozvání, vyžadující kód od pozvaných uživatelů. Po spuštění hlavní sítě v únoru budou mít uživatelé přístup k výběrům a on-chain aktivitám. Výměna nahromaděných bodů BLAST bude možná od května.

Roquerre plánuje v budoucnu aktivně rozvíjet jak Blur, tak Blast, přičemž získal dalších 40 milionů dolarů na podporu ekosystému Blur, konkrétně pro vývoj aplikací Layer 2 pro NFT.

Přestože je poptávka po Blastu zřejmá, platforma čelí kritice ohledně struktury a marketingu svého modelu. Uživatelé budou muset čekat na spuštění hlavní sítě v únoru, než budou moci vybírat jakékoli finanční prostředky.

Cena BLUR tokenu vzrostla o 25% během 24 hodin po představení projektu Blast, díky možnosti stakingu tokenu za slíbený airdrop tokenu BLAST.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..