Buď v obraze #51: Trh s NFT chytá druhý dech, Ubisoft a Roblox zkoumají Web3

V 51. týdenním přehledu sledujeme vzestup NFT trhu, kdy analytická platforma Nansen hlásí výrazný nárůst NFT obchodů. Podle platformy dosáhl týdenní objem 68 342 ETH (cca 129 milionů dolarů) k datu 6. listopadu. Hlavními hráči jsou tržiště Blur a OpenSea. Očekávejte také novinky o propouštění v OpenSea, Robloxu a jejich vizi pro NFT integraci, stejně jako zajímavost z ApeFestu a partnerství mezi Ubisoftem a Immutable. Podívejte se na to nejlepší z minulého týdne!

Chytá NFT trh druhý dech? Obchodovatelnost nezaměnitelných tokenů výrazně roste

Analytická platforma Nansen sdělila na platformě X, že obchodovatelnost NFT výrazně roste. K datu 6. listopadu dosáhl týdenní objem 68,342 ETH (cca 129 milionů dolarů). V čele měsíčního objemu jsou NFT tržiště Blur s 161,433 ETH, následované OpenSea s 52,307 ETH. V kategorii NFT kolekcí dominuje Bored Ape Yacht Club (BAYC) s objemem 35,226 ETH. I přes nedávné výzvy, jako je restrukturalizace OpenSea, si NFT trh udržuje stabilní obchodní objem. Více v článku zde.

OpenSea propustil polovinu zaměstnanců, připravuje se na verzi 2.0

Jedno z největších NFT tržišť, OpenSea, oznámilo v minulém týdnu masivní propouštění. Spoluzakladatel a generální ředitel, Davin Finzer, tuto zprávu oznámil na síti X s tím, že společnost spustí OpenSea 2.0 s menším týmem. Tržiště zahájilo činnost v roce 2017, kdy byly NFTs novinkou. Mluvčí společnosti oznámil, že se zejména sníží počet středních manažerů. Propuštění zaměstnanci dostanou čtyřměsíční odstupné a šestiměsíční pokračující zdravotní a psychiatrickou péči. Nová verze OpenSea má být nejen svižnější, ale údajně ve všech aspektech lepší verzí populárního tržiště.

Roblox nastínil svou vizi pro integraci NFT

Roblox zkoumá interoperabilitu digitálních objektů a NFT, umožňujíc celebritám a značkám hrát klíčovou roli v adopci digitálních sběratelských předmětů napříč různými platformami. I přes nedávnou ztrátu ve třetím čtvrtletí hlásí Roblox 20% roční nárůst obratu, což přičítá vyšším výdajům uživatelů a růstu uživatelské základny. Plná integrace NFT do hry může trvat, ale Roblox se jasně orientuje k budoucnosti propojených digitálních a fyzických světů. Více v článku zde.

Někteří účastnici události ApeFestu hlásili poškození zraku a „extrémní bolest“ očí

ApeFest je každoročním festivalem pořádaným pro držitele Bored Ape a Mutant Ape. Historicky první ApeFest se konal v říjnu 2021 a měl obrovský úspěch, proto akce každoročně pokračuje – vždy v jiném koutu světa. Letos se však někteří návštěvníci hongkongských večírků setkali se zdravotními problémy po vystavení nevhodnému UV osvětlení na akci. Ze stovek návštěvníků ApeFestu se na sociálních sítích objevilo nejméně 15 zpráv o poškození zraku, což naznačuje, že obavy se týkaly pouze hostů, kteří byli v těsné blízkosti osvětlení pódia. Yuga Labs se poškozeným omluvila a žádá je o kontakt v soukromé zprávě.

Ubisoft a Immutable oznamují partnerství, společně budou vyvíjet Web3 hry

Společnost Immutable, lídr v oblasti blockchainových her, v uplynulém týdnu oznámila spolupráci se světoznámým videoherním studiem Ubisoft.  Oba herní giganti přinášejí odlišné dovednosti: Společnost Immutable má bohaté znalosti v oblasti digitálního vlastnictví a vývoje založeného na blockchainu. Zatímco společnost Ubisoft, s mohutným čistým jměním ve výši 3,83 miliardy dolarů, má navíc talent na tvorbu špičkových videoher. James Ferguson, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Immutable, vyjádřil svůj optimismus: „Partnerství se společností Ubisoft je pro Immutable zásadním milníkem. Jsme nadšení, že můžeme společně s Ubisoftem objevovat výhody Web3 a digitálního vlastnictví pro hráče.“Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..