NFT obrázek od Markus Winkler

Chytá NFT trh druhý dech? Obchodovatelnost nezaměnitelných tokenů výrazně roste

Analytická platforma Nansen informovala prostřednictvím platformy X (dříve Twitter), že obchodovatelnost NFT, a tedy i objem transakcí v tomto odvětví, vzrostly a k datu 9. října dosáhly týdenního objemu 29 704 ETH (= ~56 milionům dolarů). Od tohoto data však objem i nadále každý týden rostl a ke dni 6. listopadu dosáhl vrcholu na úctyhodných 68 342 ETH (= ~129 milionům dolarů).

NFT tržiště Blur je lídrem v oblasti tržišť již několik měsíců. A nebylo tomu jinak ani v posledním měřeném měsíci. Dle dostupných dat platformy NFTGo Blur zaznamenal za poslední měsíc obchodní objem 161 433 ETH (= ~305 milionů dolarů). Druhé místo obsadilo NFT tržiště OpenSea, a to s objemem 52 307 ETH(= téměř 100 milionů dolarů).

V kategorii NFT kolekcí se v posledních 30 dnech nejvíce dařilo kolekci Bored Ape Yacht Club (BAYC) s obchodním objemem 35 226 ETH (= ~66,7 milionu dolarů),  Mutant Ape Yacht Club (MAYC) s objemem 14 947 ETH a The Captainz z dílny společnosti 9GAG s objemem 9 948 ETH. Kolekce CryptoPunks si udržela pozici sbírky s nejvyšší tržní kapitalizací, ačkoli za posledních 30 dní dosáhla jen skromného obchodního objemu 5 773 ETH.

Tyto pozitivní trendy v obchodním objemu NFT přicházejí navzdory nepříznivým zprávám pro NFT trh, kterými byl v posledních měsících zahlcen. Dne 3. listopadu navíc NFT tržiště OpenSea propustilo polovinu svých zaměstnanců při přípravě na spuštění své druhé verze, což mohlo být dalším z důvodů, proč OpenSea v rámci obchodního objemu oproti Bluru oslabila.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..