Roblox

Roblox nastínil svou vizi pro integraci NFT

Roblox může brzy prozkoumat nové obzory interoperability digitálních objektů a NFT. David Baszucki, zakladatel a CEO společnosti Roblox, ve svém nedávném rozhovoru pro CNBC představil vizi, kde by celebrity a značky mohly sehrát klíčovou roli v adopci NFT a digitálních sběratelských předmětů napříč různými platformami.

Baszucki předložil příklad, kde by Elton John mohl v Robloxu navrhnout a prodat omezené série sběratelských předmětů, jako jsou pláště pro charitu, které by pak mohly být prodány jako NFT na jiných tržištích. Toto by mohlo vést k tomu, že by se objekty mohly volně pohybovat mezi různými platformami, což by znamenalo průlom od uzavřených ekosystémů, které jsou běžné dnes, kde avatar nebo předmět funguje pouze pro jednu specifickou platformu. Již minulý rok Craig Donato, tehdejší hlavní obchodní ředitel Robloxu, zmínil NFT jako možný budoucí směr, ale neviděl to tehdy jako důležité.

Navzdory ztrátě ve třetím čtvrtletí tohoto roku, Roblox oznámil 20% roční nárůst obratu, což bylo přisouzeno vyšším výdajům uživatelů v rámci hry a celkovému nárůstu počtu uživatelů.

NFTs by mohly představovat zajímavou příležitost pro značky a spotřebitele. S více než 70 miliony denních aktivních uživatelů může byť pomalý přesun k NFT na platformě Roblox znamenat významný posun ve světě digitálních aktiv.

Roblox naznačuje, že budoucnost hraní a obchodování může být stejně vzrušující jako hra samotná. Ačkoliv se zdá, že plná integrace NFT do Robloxu může chvíli trvat, je zřejmé, že společnost se dívá do budoucna, kde jsou digitální a fyzické světy více propojeny než kdy jindy.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..