Buď v obraze #50: Cool Cats najímají komunitního guru z BAYC, Musk kritizoval NFT technologii

V jubilejním 50. týdenním přehledu se opět společně ponoříme do významných okamžiků uplynulého týdne. Na pořadu týdne máme Elona Muska, který v podcastu Joe Rogana vyjádřil své pochybnosti ohledně technologie NFT. CryptoPunks mají pro majitele ve svém repertoáru možnost získat fyzické výtisky svých drahocenných tokenů a Cool Cats posilují ve světě NFT pomocí nového člena komunitního týmu. V neposlední řadě pak Saudská Arábie přichází s investicí do blockchainu, aby podpořila inovace v regionu. Tak pojďme společně nahlédnout na to, co se událo!

Majítelé CryptoPunks NFTs mají možnost získat fyzické výtisky jejich tokenů

Internetový obchod s uměním Avant Arte oznámil partnerství se značkou CryptoPunks, tedy společností Yuga Labs. Obchod nabízí dva typy fyzických sbírek, první se nazývá „Punk-On-Chain“ a umožňuje každému majiteli punku objednat si fyzický výtisk jeho NFT. Druhá kolekce je nazvaná „10 000 On-Chain“ a umožňuje každému výtisk získat, ikdyž původní verzi na blockchainu nevlastní. Každá z těchto kolekcí se však definuje jinými charakteristikami. V současné době se nejlevnější CryptoPunks prodávají za přibližně 78 000 dolarů a celá sbírka má podle údajů společnosti CoinGecko tržní kapitalizaci přes 801 milionů dolarů.

ATP vydá speciální edici tenisových plakátů na oslavu finále roku 2023

ATP a Artchild představí přizpůsobitelné tenisové plakáty na finále Nitto ATP 2023 v Turíně, umělec Honor Titus vytvoří hlavní plakát. Fanoušci si plakáty mohou upravit na platformě Artchild a budou vytištěny a připojeny k NFT na síti Polygon. Tenisté také navrhnou plakáty, které budou draženy pro dobročinný ekologický projekt v Turíně. Akce proběhne během finálového turnaje Nitto ATP od 12. do 19. listopadu. Více v článku zde.

Saudská Arábie investuje do Animoca Brands

Země blízkého východu, Saudská Arábie, investovala 50 milionů dolarů do společnosti Animoca Brands, předního poskytovatele herních „produktů“ založených na blockchainu. Cílem investice je podpořit adopci blockchainové technologie v regionu a posílit projekt futuristického města zvaného Neom. Se zaměřením na udržitelnost a inovace chce Neom přispět k saudskoarabskému plánu Vize 2030, jehož cílem je snížit závislost země na ropě a podpořit hospodářský růst prostřednictvím „neropných“ odvětví.

Musk v podcastu Joe Rogana zkritizoval NFT technologii

Během svého nedávného vystoupení v podcastu „Joe Rogan Experience“ vyjádřil Elon Musk obavy ohledně NFT technologie. Namítal, že některé NFT nejsou uloženy přímo na blockchainu a jsou hostovány na externích serverech, což může zvýšit riziko ztráty. Podal příklad kryptoburzy FTX, která zkrachovala, a mnohé NFT ztratily svou funkčnost kvůli problémům se serverem. Více v článku zde.

Cool Cats najímá komunitního manažera z BAYC

Cool Cats, jeden z nejslavnějších NFT projektů, který si v poslední době opět získává oblibu díky metaverze Cooltopia, hrdě přijal Marka Herndona jako pomoc pro obchodní růst. Na Twiteru Cool Cats nedávno oznámili, že Herndonův komunitní přístup a zkušenosti z oblasti Web3 ho dokonale předurčují ke skvělým výsledkům v této nové pozici. Herndon zdůraznil svou touhu spojit se s komunitou Cool Cats a využít jejich nápady k dalšímu posílení růstu firmy. Uvedl to na Twitteru: „Jak jsem se naučil během svého působení v komunitě BAYC, některé z nejlepších nápadů pocházejí od komunity. Chci vědět, na čem pracujete a co byste rádi od Cool Cats viděli.“Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..