Buď v obraze #47: Yuga Labs propouští zaměstnance, Roblox chce metaverse pro miliardu uživatelů

Otevíráme dveře k novému přehledu, kde digitální umění a kultura dominují hlavním děním. Muzeum moderního umění (MoMA) v New Yorku, ikonická instituce umění, rozšiřuje své „portfólio“ do digitálního světa, přijímajíc díla Refika Anadola a Iana Chenga. Zatímco vize metaverza od Robloxu zahrnuje miliardu uživatelů, Yuga Labs se rozhodla restrukturalizovat a Gutter Labs prochází změnou vlastnictví. V neposlední řadě pak Beeple pokračuje v jeho odhodlání tvořit umění a to každý den. Buďte v obraze díky 47. přehledu!

MoMA obohacuje svou sbírku o digitální umění Refika Anadola a Iana Chenga

Muzeum moderního umění (MoMA) v New Yorku nedávno přidalo do své sbírky inovativní dílo Refika Anadola, „Unsupervised – Machine Hallucinations“. Anadol v tomto díle využívá umělou inteligenci k interpretaci 200 let umění z MoMA, čímž vytváří vizuálně poutavý zážitek. Dílo bylo darováno podnikatelem Ryanem Zurrerem a kolekcí 1OF1. MoMA také přijalo generativní dílo Iana Chenga s názvem „3FACE (2022)“, což odráží rostoucí sjednocení tradičního a digitálního umění. Refik Anadol je známý svými datově orientovanými projekty, které využívají umělou inteligenci. Více v článku zde.

Yuga Labs oznamuje restrukturalizaci, zruší několik pozic ve společnosti

Přesný počet propuštěných zaměstnanců nebyl upřesněn, nicméně v příspěvku na blogu z minulého týdne naznačil generální ředitel společnosti, Daniel Alegre, že se firma zaměřila na příliš mnoho projektů, které odváděly pozornost od jejich hlavních priorit. „Abychom mohli vytvářet skutečně úžasné zážitky, které mají význam pro naše komunity a naše podnikání, musíme vsadit na méně klíčových iniciativ a spojit se s dalšími externími partnery,“ uvedl Alegre. Do budoucna Alegre nastínil, že se firma bude více soustředit na budování komunit, vrhne se na projekt Otherside metaverse a zajistí si partnerství se značkami.

Studio Gutter Labs bylo odkoupeno členem komunity. Je to nový start pro Gutter ekosystém?

Gutter Labs, studio za populárním projektem Gutter Cat Gang, má nového majitele. Věrný člen komunity, Noah, zakoupil studio a slibuje investici 500 000 dolarů do projektu. Po této akvizici vzrostla hodnota Gutter Cat Gang o více než 70 %. Ačkoliv Noahova identita zůstává skryta, odkazuje na své zkušenosti s vedením úspěšného SaaS startupu. Plány pro budoucí směřování Gutter Cat Gang zůstávají tajemstvím, ale zdůrazňuje význam komunity pro další růst projektu. Více v článku zde.

Roblox CEO, chce ze hry udělat metaverse pro miliardu uživatelů

V rozsáhlém rozhovoru na konferenci The Code generální ředitel Robloxu, David Baszucki, popsal svůj ambiciózní cíl proměnit populární herní platformu v metaverse pro více než 1 miliardu uživatelů denně. Zatímco Roblox si získal popularitu mezi dětmi a dospívajícími, Baszucki chce rozšířit jeho působnosti na uživatele všech věkových kategorií. Jeho vize sahá daleko za hranice hraní. Chce, aby se Roblox vyvinul v komunikační platformu pro všechny virtuální interakce jako například koncerty, rande, nákupy nebo dokonce společné pracovní prostory. Baszucki tak věří, že koncept metaverza se rozšíří i mimo hraní her na sociální, zábavní, obchodní a produktivní využití.

Beeple vytváří každý den nové umělecké dílo, již přes 6000 dnů

Mike Winkelman alias Beeple, dosáhl dalšího obrovského milníku na své umělecké cestě. Dne 5. října dosáhl jeho proslulý projekt Everydays hranice 6000 kusů, čimž od jeho prodeje za 69 milionů dolarů, přibylo dalších 1000 kusů. Jednoho dne v roce 2006 se tento umělec zavázal, že každý den vytvoří nové umělecké dílo. Beeple dostál svého závazku a každodenní výtvory zveřejňuje prostřednictvím jeho účtu na Twitteru. Beeple byl jedním z průkopníků trendu NFT v roce 2021, když z jeho projektu Everydays (tehdy 5000 kusů) vytvořil jediné NFT, které se prodalo za 69 milionů dolarů.  A Beeple pokračuje každý den!Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..